1. Ana Sayfa
  2. Oyun

Minecraft Pocket Editon nedir ve nasıl indirilir?

Minecraft Pocket Editon nedir ve nasıl indirilir?
+ - 1

- Advertisement -

200 milyondan daha fazla satış adedine ulaşarak dünyanın en çok satan oyunu olmayı başaran Minecraft, özellikle bilgisayar platformlarında her gün milyonlarca kişi tarafından oynanıyor. Bilgisayarları çok fazla zorlamayan grafiklere sahip olan Minecraft’ın, bir de mobil sürümü bulunuyor. Adı Pocket Edition olan bu Minecraft mobil sürümü, 16 Ağustos 2011 yılında Xperia PLAY cihazı için Google Play üzerinde $6.99 fiyat ile satışa çıktı. Ardından iOS için de 17 Kasım 2011’de satışa çıktı. Zaten aşağıda Minecraft Pocket Editon nedir ve nasıl indirilir? başlıkları ile beraber, oyun hakkında çok daha detaylı bilgiler verdik.

- Advertisement -

Minecraft Pocket Edition nedir?

Minecraft Pocket Edition nedir 2
Minecraft Pocket Edition nedir

Minecraft: Pocket Edition Minecraft ‘ın mobil versiyonudur ve Mojang AB tarafından geliştirilmiştir. Başlangıçta özel olarak Xperia PLAY için Google Play’de $6.99 fiyata 16 Ağustos 2011’de çıktı. Daha sonra 7 Ekim 2011’de, diğer Android cihazlar için çıktı. Minecraft Pocket Edition iOS cihazlar için 17 Kasım 2011’de perşembe günü iOS App Store’da çıktı. 13 Eylül 2012’de, Pocket Edition Amazon Appstore’da satışa sunuldu. 2 Nisan 2014’te, Pocket Edition Amazon Fire TV için çıktı, Fire TV’nin kontrolcüsünü destekliyordu. Oyunun deneme/lite bir versiyonu, aslında bu oyunun oynanan dünya kaydedilemeyen 0.2.1 versiyonudur, 21 Kasım 2013’te kullanıma açıldı. 10 Aralık 2014’te, Windows Store’da oyunun Windows Phone versiyonu çıktı.

Minecraft Pocket Edition bilgisayardan çok farklı mı?

Minecraft Pocket Edition bilgisayardan cok farkli mi 1
Minecraft Pocket Edition bilgisayardan çok farklı mı

Oyun ekranı üzerinde, bilgisayarı aratmayacak şekilde kontrolcüler bulunuyor. Ayrıca Minecraft’ın yeni sürümleriyle beraber grafikleri daha da geliştirildiği için bilgisayardaki sürümlere yakın deneyim sunmayı başardı. Yani elbette ki kontrol bakımından bilgisayardan farklı. Fakat oyun içeriği olarak neredeyse aynı diyebiliriz.

Minecraft Pocket Edition neden popüler?

Minecraft Pocket Edition neden populer
Minecraft Pocket Edition neden popüler?

Bilgisayarlara göre daha taşınabilir olan akıllı telefonlara indirilen Pocket Edition, her yerde oynanabilmesi sebebiyle gittikçe popülerleşmeye başladı ve her geçen gün bu popülerlik artıyor.

Bunun yanında elbette ki çocukların akıllı telefonlarla olan etkileşimi de bu popülerliği artırdı. Özellikle Türkiye’de belki herkes bilgisayar alamıyor ancak çoğu ebeveynin akıllı telefonu bulunuyor. Tabii ki de çocuklara doğum günü ve karne hediyesi olarak alınan tabletlerin de bu popülerlikte büyük bir rolü var.

Minecraft Pocket Edition nasıl indirilir?

Minecraft Pocket Edition nasil indirilir
Minecraft Pocket Edition nasıl indirilir?

Minecraft Pocket Edition, Play Store ve App Store gibi uygulama marketlerinden güncel fiyatla 64.99 TL ile 68.99 TL arasında satın alınabilir. İnternet üzerinde apk şeklinde ücretsiz olarak indirilebilse de tavsiye etmiyoruz. Çünkü apkler genelde virüslü oluyor. Sonuç olarak bir şey ücretsizse ürün sizsiniz diye bir söz var. Apk uygulamaların içerisindeki keylogger, mining gibi virüsler baya bir tehlikeli. Bu nedenle aşağıdaki linklerden satın almanızı tavsiye ediyoruz.

Google Play: Minecraft – Google Play’de Uygulamalar

App Store: ‎Minecraft on the App Store (apple.com)

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap

Yorumlar (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.