1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Microsoft’un Büyük Surface Etkinliğinde Tanıtılan Tüm Bilgisayarlar

Microsoft’un Büyük Surface Etkinliğinde Tanıtılan Tüm Bilgisayarlar
0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -

Microsoft’un büyük Surface etkinliğinde sadece çift ekranlı Android telefon görücüye çıkmadı. Firma birçok bilgisayar modeli de tanıttı.

Detaylarına aşağıdaki haberden ulaşabileceğiniz Microsoft Surface Duo 2, etkinlikte gösterilen sadece bir üründü. Microsoft ilaveten Surface Pro 8, Laptop Studio ve Go 3  dizüstü bilgisayarların üzerindeki perdeyi de kaldırdı.

Baktığımız zaman burada en çok dikkat çekenlerin başında Laptop Studio geliyor. fazla şık bir tasarımı bulunan model, farkını sayfanın en üstünde de görebileceğiniz hareketli ekranıyla koyuyor. Elbette dokunmatik olarak bu ekran, kalem desteğine sahip ve bu sayede çizim / fotoğraf düzenleme için kullanılabiliyor.

Bünyesindeki ekran tam olarak 14.4 inç boyutunda olan ve bu ekranda 2400×1600 piksel çözünürlük ile 120 Hz yenileme hızın sunan şık model, yapısı gereği tablet formuna da bürünebiliyor.

katilikle ince olmayan ancak yapısına göre de kalın sayılmayan dizüstü, gücünü Intel’in Core i5 veya Core i7 işlemcilerinden alıyor. Laptop Studio modelinin Core i5 sürümü Intel Iris Xe, Core i7 sürümü ise RTX 3050 Ti ile geliyor. Model 16 / 32 GB RAM ve 2 TB’a kadar SSD ile donatılabiliyor. Fiyat ise 1.600 dolardan başlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Microsoft Laptop Studio gibi Surface Pro 8 de dikkat çekti

13 inç boyutunda 120 Hz yenileme hızına sahip bir dokunmatik ekrana sahip olan Pro 8 dizüstü, firmadan alıştığımız tasarım çizgisi sürdüren cihazlardan. ekranı ile klavye kısmı ayrılan yani tablet formunda kullanılabilen ürün, ince yapılı Surface Slim Pen 2 ile rahatlıkla yönetiliyor.

başka tüm modeller gibi Windows 11 işletim sistemi kullanan dizüstü, gücünü Intel’in Core i5 veya Core i7 işlemcilerinden alıyor. En üstte 32 GB RAM ve 1 TB depolama ile alınabilecek modelin başlangıç fiyatı 1.100 dolar seviyesinde.

tesirnlikte ilaveten çok dikkat çekmeyen Surface Go 3 modeli de geldi. 10.5 inç 1920×1080 piksel dokunmatik ekran üzerine kurulan ufak boyutlu hibrit dizüstü, gücünü Intel Pentium Gold 6500Y veya Core i3-10100Y işlemcilerden alıyor.

Klavye sabit olmadığından diğer modeller gibi tablet formunda görev yapabilen model, 400 dolardan raflara çıkıyor ve opsiyonel LTE desteğini de sunuyor. Surface Pro X içinse artık sadece WiFi bağlantılı bir sürüm sunuluyor.

Büyük Surface etkinliğinde tanıtılan tüm yeni bilgisayarlar modellerinin hemen değil ancak ilerleyen dönemde Türkiye’de de satılması bekleniyor. Eski modellerin bazıları büyük satış kanalları yer alıyor.

Bu arada firmadan yüzde 20’si geri dönüştürülmüş okyanus plastiklerinde yapılmış bir fare modeli de geldi. Onun ve diğer ürünlerin tanıtım videolarını aşağıda izleyebilirsiniz.

alakali Videolar[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap