1. Ana Sayfa
  2. Oyun
  3. Microsoft, Xbox Series X’in adıyla dalga geçti

Microsoft, Xbox Series X’in adıyla dalga geçti

featured

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -

Yeni nesil Xbox‘ların adlarını söylemek kolay olsa da bazen eski nesil konsollar ile karışıklık yaşayabiliyoruz. Xbox Series X piyasaya sürülmeden önce ABD’deki Amazon mağazalarında insanlar yanlışlıkla Xbox One X siparişi vermişlerdi. Daha önce de A Way Out oyununun yönetmeni yeni nesil Xbox’ların isimlerine sitem etmişti. İnternette Xbox Series X ile ilgili yapılmış birçok “meme” bulunuyor. Bu memelerden en meşhuru kelime oyunu ile yapılanı.


Xbox Game Pass Ultimate’e 3 farklı oyun serisi geldi

Xbox Game Pass Ultimate’e 3 farklı oyun serisi geldi

EA Play aracılığıyla Xbox Game Pass Ultimate’e 3 farklı EA oyunu eklendi. Tamamı yarış oyunu olan oyunlar kütüphanede yer alıyor.

Resmi Xbox Instagram hesabı, konsolun ismiyle dalga geçtiği bir video yayınladı

Microsoft’un son zaman içinderda Xbox adlandırma konusunda sorun çektiği düşünülüyor. Xbox Series X ve Xbox Series S gibi konsol adlandırması kafa karışıklığı yaratırken, bazen tepkilere de neden olabiliyor. Microsoft yine de bu tepkilere komik bir dille karşılık veriyor. Xbox Series X ilk gösterildiğinde buzdolabına benzediği söylenmişti. Microsoft, yapılan bu memeler üzerine 13 Haziran’da Series X’e benzeyen bir mini buzdolabı tanıttı.

SDNShiftdelete.net

Xbox’ın Instagram’da yayınladığı videoda bir kutu meme‘i yapılıyor. Sırasıyla, “An Xbox Series X, An Xbox Series X Box, An Ex-Boxed Xbox Series X Next to Its Box, A Series of Ex-Boxed Xbox Series X Next to Their Boxes ve In An X” şeklinde gösterildi.

Aslında Xbox ekibi, Xbox Series X‘in 2019’un sonlarında duyurulmasından bu yana sık sık meme kullanıyor. Hatta geçen yıl Xbox Series S‘in sızdırılması bile Xbox Twitter hesabının, konsolun resmi olarak tanıtılmasından önce bir meme ile yanıt vermesinden kaynaklandı.

Xbox Meme

[ad_2]

Kaynak

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap