1. Ana Sayfa
  2. Genel

Microsoft Değerine Değer Katmaya Devam Ediyor

Microsoft Değerine Değer Katmaya Devam Ediyor
1

- Advertisement -

Yapılan açıklama ile Microsoft şirketinin güncel piyasa değerinin 2 trilyon doların üstüne çıktığı açıklandı. Bu durumda şirketin hisselerinin son işlem gününün 265 dolar civarlarında kapatması, şirketin tarihe geçmesini sağladı. Microsoft pandemi döneminde değerine değer katmaya devam ediyor.

- Advertisement -

Son zamanlarda Windows 11 haberleriyle gündeme gelen Microsoft şirketi, yaptığı açıklamalarda yeni çıkacak Windows’un, 11 olduğunu açıklamıştı. Bununla beraber Microsoft’a olan ilgide son dönemde oldukça arttı.

Microsoft

Microsoft piyasa değerini 2 trilyonun üzerine çıkararak Apple’ın yanında adını tarihe yazdı. Böylelikle 2 trilyon dolar piyasa değerini aşan ikinci şirket ünvanını alan Microsoft şirketi, Apple’ın gerisinde yer alıyor.

Microsoft iki yıl önce de 1 trilyon dolarlık piyasa değerini aşarak, tarihinin en yüksek piyasa değerine ulaşıp bir ilke imza atmıştı. 22 haziran tarihinde borsalarda oldukça fazla ilgi görerek yüzde 1.1 artık ile 265 doların üzerine çıkan Microsoft, yeni rekoruna da imza atmış durumda. Microsoft 2020 Mart ayından bu yana tam yüzde 64’lük büyüme yaşadı.

Microsoft Company

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap

Yorumlar (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir