1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

MG EHS PHEV; Türkiye’de satışa sunulacak ikinci model duyuruldu

MG EHS PHEV; Türkiye’de satışa sunulacak ikinci model duyuruldu
+ - 0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -

ZS EV sonrası Türkiye’de satışa sunulacak ikinci isim olacağı duyurulan MG EHS PHEV, markanın ilk hibrit modeli olarak da biliniyor.

tabiatn şimendiferd Otomotiv çatısı altında Türkiye’ye dönerek ilk hamlesini ZS EV ile elektrikli olarak yapan MG, pazar odağında ikinci hamlesi için hazır. Şarj edilebilir hibrit aracı MG EHS PHEV’i Türkiye pazarındaki ikinci modeli olarak satışa sunmaya hazırlandığını duyuran marka bu sayede elektrikli modellere sıcak bakmayan kullanıcılarla buluşma imkanı yakalayacak. MG’nin ilk hibrit modeli olmasıyla da önemli olan EHS PHEV, C SUV segmentindeki rekabetten pay kapmaya çalışacak. Modelin Euro NCAP güvenlik testinde 5 yıldızla derecelendirilmiş olması da kullanıcıların dikkatini çekecek noktalara arasında.

MG EHS PHEV teknik özellikleri

MG EHS PHEV’nin kaputunun altunda, bu modelin benzinli versiyonunda da konumlanan 1,5 litrelik turbo motor karşımıza çıkıyor. 162 PS güç ve 250 Nm tork üreten bu makineye, 122 PS güç ve 230 Nm tork üreten elektrik motoru eşlik ediyor. Her iki motorun birlikte çalışmasıyla kombinasyonda 258 PS güç ve 370 Nm torkun yere aktarıldığını görüyoruz. fasılacın benzinli motoruna bağlı 6 vitesli şanzıman ile elektrik motorunu yöneten 4 vitesli şanzımanın bileşimiyle oluşan 10 vitesli otomatik şanzıman, MG HSE PHEV’nin bu performansında önemli rol oynuyor. 0’dan 100’e hızlanmasını 6,9 saniye gibi dikkat çekici bir sürede tamamlayabilen modelin maksimum sürat değeri 190 km/s olarak verilirken, saf elektrik sürüşündeki menzil değeriyse 52 kilometre olarak teknik tabloya yansımakta.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hibrit sistemin batarya tarafında ise 16,6 kWh kapasiteli ünite geliyor. 3,7 kW kapasiteye sahip yerleşik şarj cihazı ile halka açık AC şarj noktalarından yaklaşık 4,5 saatte tamamen şarj olabilen batarya, rejeneratif fren sistemi sayesinde yavaşlama sırasında açığa çıkan enerjinin depolanmasından da faydalanıyor. Elektrik sisteminin niteliği sayesinde sadece 43 gr/km emisyon salınımı gerçekleştiren EHS PHEV’nin 100 kilometredeki karma yakıt tüketim verisi ise 1,8 litre olarak dikkat çekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

MG EHS PHEV sürüş destek sistemleriyle de rekabetten geri kalmayacak

Modelin donanım listesinde güncel rakipleri aratmayacak teknolojik destekler karşımıza çıkıyor. 2.seviye otonom sürüş sunan MG Pilot Teknolojik Sürüş Desteği, aracın güvenliğinde aktif rol oynuyor. Euro NCAP’ten 5 senedız alan benzinli versiyonundan aktarım edilen MG Pilot, EHS PHEV ile standart olarak sunuluyor. Sistem kapsamında bulunan çok sayıdaki güvenlik özellikleri arasında bulunan Aktif Acil berrakm Fren Sistemi, otomobil, bisiklet veya yaya ile olası bir çarpışmayı önlemek için frenleme yapıyor. Şeritte Kalma uçurumdımcısı; aracın çizgi dışına çıktığını algıladığında otomatik olarak müdahale ederken, Kör Nokta Tespit Sistemi ise yan çizgite ve yakında seyir eden araçlara karşı sürücüyü görsel olarak uyarıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

içehreptif Hız Sabitleyici, hız ve takip mesafesini sürekli ölçerek aracın hızını öndeki araca göre uyarlıyor; yol boş olduğunda ise sürücünün belirlemiş olduğu hıza çıkarak güvenli ve konforlu bir şekilde yol alınmasını sağlıyor. Hız Destek Sistemi ise hız sınırlaması tabelalarını okuyarak sürücüye mevcut hız sınırını gösteriyor. 55 km’nin altındaki hızlarda da Trafikte Sürüş Sistemi devreye alınabiliyor. Buna göre sistem, öndeki aracı izlerek frenlemeyi ve hızlanmayı sağlıyor. fasılacın Luxury donanım seviyesinde standart olarak sunulan 360 derece kamera sistemi özellikle park manevralarını kolaylaştırarak sürücüsünü destekliyor. MG EHS PHEV’de elektrik diferansiyel kilidinin de bulunduğunu belirtelim.

alakali video

ZS EV tanıtımı[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap