1. Ana Sayfa
  2. Oyun

Merakla beklenen Elden Ring’den önemli detaylar

Merakla beklenen Elden Ring’den önemli detaylar
0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -

Elden Ring, duyurulduktan sonra, oyun dünyasında önemli gündem maddelerinden biri haline geldi. güçluğu ile ünlü yapımları ile piyasada ün edinen From Software‘ın son eseri, çıkışı öncesi yeni bilgiler sunmaya başladı. Merakla beklenen Elden Ring, teknik anlamda çığır açmayı planlıyor.

Yeni mekaniklerin eklendiği oyunun, hala zor olacağı öğrenildi. Bununla birlikte yapay zekanın kontrol ettiği düşman olmayan karakterler ile de daha iç içe bir deneyim oyuncuları bekliyor.


Chernobylite oyunundan esrarengiz çıkış fragmanı!

Chernobylite oyunundan esrarengiz çıkış fragmanı!

Gamescom’un ürpertici oyunlarından Chernobylite, yeni fragmanı ile oyuncuları karşıladı. Yapım an itibariyle tam sürüme geçiş yaptı.

Elden Ring, modern bir yapıya sahip olacak

Dark Souls serisi ile oyun dünyasına farklı bir tarz ekleyen From Software, birçok yapıma da önemli esin kaynağı oldu. Stüdyolar, aynı formülü kullanmak için denemeler gerçekleştirirken, firma da mevcut yapısını çeşitlendirmek için kolları sıvadı. Elden Ring ile kurduğu yapıyı devam ettirecek olan şirket, oyun çıkmadan beklentileri yükseltmeye başladı. art sayım sürerken, yapım ile alakalı birkaç kilit ayrıntı öğrenildi.

George R.R. Martin, Elden Ring içindeki metinlerden sorumlu değil.

Game of Thrones‘un yazarı ünlü isim, bilindiği üzere projenin içerisinde yer alacaktı. hususilikle edebiyat dünyasına kazandırdığı eserler ile belli başlı bir hayran kitlesine sahip olan Martin, Elden Ring‘e dahil olunca, oyuna olan heyecan artmıştı. kafalarda rolü açıklanmayan usta yazarın, tam olarak ne yapacağı belli oldu.

merakla beklenen elden ring onemli ayrıntılar 2

Senaryo yazacağı iddia edilen Martin, aslında rastgele bir metin yazma işine dahil olmamış. kafaarılı yazarın, dünya kurma ve anlatım teknikleri konusunda stüdyoya yardımcı olduğu öğrenildi. Bununla birlikte oyun içi metinleri, yönetmen Hidetaka Miyazaki kurgulamış. Game of Thrones evreni ile başarılı olan Martin’in, iddialı bir dünya inşa ettiği öğrenildi.

reyundaki hikaye, yapay zeka ile kuvvetlenecek

güçluğu ve kendine has yapısı ile farklı oyuncu kitlesine sahip olan Elden Ring, hikaye anlatımına önem verecek. Bu konuda daha önceden çok iddialı olmayan From Software yeni adımlar atma kararı almış. İlk gelen bilgilere göre senaryo ve lor oyuncuveyaha etkili bir şekilde geçecek.

merakla beklenen elden ring onemli ayrıntılar

Bunun için yapay zeka kullanacak olan stüdyo, düşman olmayan çoğu karakterin, anlatımda önemli bir yere sahip olacağını duyurdu. Bununla birlikte yönetmen Hidetaka Miyazaki‘ye göre oyun, çok kahramanlı bir drama olacak. Tam da bu noktada yapay zekaların önemli bir yere sahip olacağı öğrenildi.

Canlandırma mekaniği, oyunu kolaylaştırmayacak

Elden Ring oyuncuları, savaştıkları ve alt ettikleri düşmanlarının ruhlarını toplayacaklar. Daha sonradan final dövüşlerinde işe yarayacak bu ruhlar, başlarda oyuncuların eleştirilerine neden olmuştu. Zira oyuncunun işini kolaylaştıracak bir canlandırma mekaniğine sahip olacak Elden Ring, şüphe uyandırmıştı.

merakla beklenen elden ring onemli ayrıntılar 3

başlardaki soru işaretlerini giderecek açıklama, stüdyo cephesinden geldi. Yönetmen Miyazaki, gerekli dengenin kurulduğunu açıkladı. Ayrıca başarılı isme göre korkulacak bir şey de yok. Tarzlarını değiştirmek istemediklerini aktaran Miyazaki, ruh çağırma evresinin bir nevi ticaret mantığına sahip olacağını duyurdu. Böylelikle oyuncular bu işlemi gerçekleştirirken iki kere düşünecek.

Sizler Elden Ring ile alakalı neler düşünüyorsunuz? Merakla beklenen yapım ile alakalı görüşlerinizi bizlere aktarmayı unutmayın.

[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap