1. Ana Sayfa
  2. Yaşam

MasterChef’te kim elendi, yarışmadan kim gitti? (12 Eylül 2021 MasterChef ayrıntıları) – Magazin Haberleri

MasterChef’te kim elendi, yarışmadan kim gitti? (12 Eylül 2021 MasterChef ayrıntıları) – Magazin Haberleri
0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -


MasterChef Türkiye 2021‘de yeni bir eleme heyecanı daha yaşandı. Tv8 ekranlarında pazar akşamı sevenleri ile buluşan MasterChef’te eleme adaylarının tümü kırmızı takımdan seçildi. Danilo, Somer ve Mehmet önder ilk turda potada olan Azize, Safanur, Mert, olmamışza, lisanara ve İbrahim’den siyez bulgurundan yaratıcı yemekler yapmalarını istedi.


Bu tur için yarışmacılara verilen 40 dakikalık sürede çeşitli tabaklar ortaya çıktı. Sürenin sonunda şefler yapılan yemeklerin tadına baktı. Tadım bölümünde, olmamışza, İbrahim ve Mert eleme finaline kalırken, Azize, Safanur ve lisanara eleme potasından ilk turda çıktı.

Eleme turunda ise bu kez üç yarışmacıdan Somer önder’in imza tabağı olan bebek kalamar dolması verildi. Bu zorlu yemek için yeniden tezgah başında geçen yarışmacılar adeta zaman içinde yarıştı. Tadım yapan şeflerin oy birliği ile eleme oyununda final etabının birincisi Mert oldu. Rakiplerinden daha az başarılı tabak yapan İbrahim ve olmamışza ise son 2’ye kaldı. MasterChef Türkiye 2021’den elenen isim İbrahim oldu.

MASTERCHEF İBRAHİM KİMDİR?

25 yaşında olan MasterChef İbrahim içehrena’nın Seyhan ilçesinde dünyaya geldi. Üniversite dönemine kadar içehrena’da yaşayan yarışmacı üniversite eğitimini Abant İzzet Baysal Üniversitesi Mengen yemekçılık bölümünde tamamladı. Üniversiteyi kazandığı yıl mutfağın farklı bölümlerinde çalışmaya başlayan İbrahim, Bodrum’a yerleşti. MasterChef Türkiye macerasına katılmak için işinden istifa eden yarışmacı Egeden isimli tabağıyla elemelerden geçmişti.

içehre Masalı 13. yeni bölüm 2. fragmanı

[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap