1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

M1 işlemcili yeni iMac’lere ekstra bağlantı desteği getiren aksesuar

M1 işlemcili yeni iMac’lere ekstra bağlantı desteği getiren aksesuar
+ - 0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -

Apple, geçtiğimiz nisan ayında yeni tasarımı ve M1 işlemcisiyle dikkat çeken yeni iMac modelini tanıtmıştı. Hepsi bir arada bilgisayar teknoloji tutkunları tarafından beğeniyle karşılansa da uygun fiyatlı modeldeki bağlantı noktalarının yetersiz oluşu bazı kullanıcıları üzmüştü. Bu durumun farkında olan Hyper, iki farklı bağlantı aksesuarını tanıttı. İlk bağlantı akseuarı yeni iMac’e 5 farklı bağlantı desteği, ikinci bağlantı aksesuarı ise iMac’e 6 farklı bağlantı desteği getiriyor.

24 inçlik iMac modelinde iki adet Thunderbolt/USB 4 bağlantı noktası bulunuyor. Daha yüksek fiyatlı iMac modellerinde ise bu bağlantı noktaları haricinde iki adet USB 3.0 bağlantı noktası da mevcut. Yeni modellerde SD kart yuvası ise ne yazik ki yer almıyor. HyperDrive 5-in-1 ve HyperDrive 6-in-1 olarak adlandrılan aksesuarlar bilgisayarlara ekstra bağlantı noktaları getiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

5’i bir arada olan modelde iki adet USB-C (5Gbps), iki adet USB-A (5Gbps) ve 7.5 watt şarj destekli bir adet USB-A (5Gbps) bağlantı noktası karşımıza çıkıyor. 6’sı birada olan modelde ise USB-C (10Gbps), USB-A (5Gbps) ve 7.5 watt şarj destekli USB-A bağlantı noktası mevcut. Bu modelde ilaveten 4K/60Hz destekli HDMI, SD UHS-I kart okuyucu ve microSD UHS-I okuyucu da yer alıyor.

Hyper imzalı bağlantı aksesuarlarının satış fiyatları ne kadar?

ayrımlı renk seçeneklerine sahip aksesuarlardan 5’i bir arada olan modelin fiyatı 50 dolar, 6’sı bir arada olan modelin fiyatı ise 80 dolar olacak.

alakanizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki ayrıntılara bakın[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap