1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. LinkedIn beceri değerlendirmesi için test başlattı

LinkedIn beceri değerlendirmesi için test başlattı

featured

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -

LinkedIn beceri değerlendirmesi için Singapur’da test süreci başlattı. Deneme aşamasındaki süreç şu anda 6 kategoriden oluşuyor.

LinkedIn beceri değerlendirmesi için adil olunmasını istiyor

LinkedIn, Singapur’da, iş arayanların becerilerini önceki deneyimlerden ziyade mevcut rollerle eşleştirmeyi amaçlayan bir plan başlattı. Pilot uygulama, bir beceri değerlendirme aracını kapsıyor.

Yeni çalışma veri analistleri ve tedarik zinciri yönetimi dahil olmak üzere altı iş kategorisinden oluşuyor. LinkedIn’in Asya-Pasifik genel müdürü Feon Ang yaptığı açıklamada, Skills Path olarak adlandırılan programın, işe alım yöneticilerinin yeni bir iş ilanı için gereken temel becerileri belirlemelerine yardımcı olmak ve adaylara bu rollerde “daha adil bir şans” vermek için tasarlandığını söyledi.

Program, çoktan seçmeli bir LinkedIn Beceri Değerlendirmesinin yanı sıra adayların aldığı bir video veya yazılı değerlendirmeyi içerir. Değerlendirmeleri geçerlerse, işe alım görevlisi ile konuşmak üzere ortak bir zaman belirlenebiliyor. Skills Path ile LinkedIn Learning altındaki kurslara bedava erişime sahiptir, böylece rol için gereken tüm beceri boşluklarını geliştirebilecekler.

LinkedIn’e göre, Skills Path programına katılan ilk şirketler grubu arasında CapitaLand, OCBC Bank, Lazada, Carousell ve Zuellig Pharma yer alıyor.

[ad_2]

Kaynak

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap