1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Lidar destekli çim robotu geliştirdi

Lidar destekli çim robotu geliştirdi
+ - 0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -

Lidar destekli çim robotu, büyük alanlarda çim biçme işlemelerinin kolay ve hızlı bir şekilde yapılmasını sağlıyor. Renubot’un robotu, rakiplerinin önünde yer alıyor.

Lidar destekli çim robotu için sensör deneyimi

Renu Robotics adlı bir şirket, kullanım alanları yönetimi için benzersiz bir robotik çim biçme makinesi geliştirdi. Şirket, otonom navigasyon sistemleri için kullanılabilecek Puck adlı küçük bir sensör yapan lidar geliştiricisi Velodyne Lidar, Inc. ile çok yıllı bir anlaşma yaptığını duyurdu.

Renu’nun kafa Teknik Sorumlusu Michael Blanton, “Velodyne’in Puck sensörleri, robotik özerkliğimiz ve navigasyonumuz için temel bir bileşen sağlıyor. kuvvet açısından verimli sensörler, Renubot’un maliyetleri kontrol ederken tesislerin en yüksek performansta çalışmasını sağlamak için tekrarlayan ve güvenilir bir otomatik bitki örtüsü yönetim sistemi sunmasını sağlıyor” dedi.

Renubot adlı robot; güvenli, verimli, yüksek hassasiyetli navigasyon ve kamu hizmeti ölçeğinde bitki örtüsü yönetimi yaparken engellerden kaçınmak için Puck sensörlerini kullanıyor. Biçme makinesi, sahada gezinmek için lidarı ve gerçek zamanlı kinematik (RTK) GPS düzeltmesini kullanarak 2 cm içinde araç konum doğruluğu sağlıyor. Renubot, daha çok gördüğümüz türden küçük form faktörlü otonom robotların güzel bir örneği olarak karşımıza çıkıyor.

[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap