1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Leica sensörleri ile robotları iyileştiriyor

Leica sensörleri ile robotları iyileştiriyor
+ - 0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -

Leica sensörleri ile robotları daha güçlü hale getiriyor. Şirket, sensörleri gelişmiş robotlarla eşleştirerek gerçeklik yakalamada ustalaşıyor.

Leica sensörleri ile robotlara güç sağlıyor

Leica Geosystems, robotları cesur yeni yerlerde deneyecek yeni otonom donanım ürününe sahip. Yakın zamanda duyurulan, uçan bir İHA lazer tarama sensörü ve Boston Dynamics’ten SPOT da dahil olmak üzere robotlar için bir gerçeklik yakalama ürünü.

Uçan sensör BLK2FLY olarak adlandırılıyor Leica Geosystems, ona dünyanın ilk otonom İHA lazer tarama sensörü diyor. Sensörle kullanıcı bir uçuş yolu kuruyor, tablet ile bir alanın veya binanın boyutlarını doğru bir şekilde taramak ve yakalamak için uçurabiliyor. Cepheler veya çatılar gibi erişilemeyen veya ulaşılması zor alanlar için veya bir felaketten sonra saha koşullarını denetlemek için kullanılabiliyor.

İkinci ürün BLK ARC ise robotik platformlar için bir eklenti lazer sensörü görevi görüyor. Sensörü SPOT gibi özerk bir platformla eşleştiren kullanıcı, şelaleler, kömür madenleri, enerji santralleri, köprüler, film konum setleri veya suç mahalli gibi tehlikeli veya ulaşılması zor yerlere görünürlük sağlayabiliyor.

Robot içeri girdiğinde, algılama sistemi alanın doğru taramasını sağlıyor. Platformdan bağımsız bir sensör olarak inşa edilen BLK ARC, diğer robotik taşıyıcılarla da çalışıyor.

[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap