1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Lada Niva için elektrik dönüşüm kiti; arazi avcısı artık daha cazip

Lada Niva için elektrik dönüşüm kiti; arazi avcısı artık daha cazip
0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -

kırmızımanya merkezli Elantrie tarafından sunulan dönüşüm kiti, Lada Niva sahipleri için araçlarını bir elektrikli otomobile dönüştürme imkanı tanıyor.

Elektrik gücünün günümüz otomobil dünyasının trendi olduğu artık bir sır değil. Markaların radikal yatırımlarla dönüşümü içerisinde olduğu bu süreç, bir yandan da farklı sektörlerin doğuşuna vesile oldu. Klasik ve eski model yıllı otomobillerin elektrikliye dönüştürülmesi üzerine çalışan isimler her geçen gün fazlalaşırken, bu senaryo bizlere aynı paralelde model örneği olarak geri dönüyor. Sıkı LOG takipçilerinin rahatlıkla anımsayabileceği yüzlerce dönüşüm projesinde bu kez en tanınmış isimlerden birisini ekleme vakti de geldi. Fiyat/performans bazında arazinin krallarından birisi olarak bildiğimiz Lada Niva, kırmızımanya merkezli Elantrie tarafından elektrikliye dönüştürüldü. bütün Niva sahiplerinin gerçekleştirebileceği bu dönüşüm kiti 2.800 euroya satışa sunuluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Lada Niva dönüşüm kitinden teknik ayrıntılar

Uygun fiyatıyla pek çok kişi için cazip bir opsiyon olan bu kitle birlikte kullanıcılara tek elektrik motorunun konumlandırıldığı bir sistem sunuluyor. 87 beygir güç sunan bu motor, güncel Niva modellerinin gücüne oranla ufak da olsa daha yüksek seviyede. Batarya tarafında ise 30 kWh kapasiteli kompakt bir ünite karşımıza çıkıyor. Yapılan testlerde bu bataryanın en iyi oranda 300 kilometre en kötü senaryoda (yoğun arazi kullanımı) ise 130 kilometre menzil kat edebilecek nitelikte oluşu dikkat çekici.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dönüşümün arkasındaki isim olan Elantrie ekini ise bataryanın dayanıklılığından fazlasıyla emin. 450.000 kilometrelik kullanım ve 9.000’i bulan şarj döngüsünde dahi pil ömrünün yüzde 80 seviyesine olduğu bilgisi paylaşılıyor. Bu elektrik altyapısını daha kullanışlı hale getirebilmek adına güzel bir destek de es geçilmemiş. Kullanıcılar araçlarını isterlerse bir kaynak olarak kullanarak elektronik cihazlarını çalıştırabiliyor. 2.000W ‘a kadar güç verebilen sistem sayesinde elektrikli testerelerin bile çalıştırılabiliyor olması dikkat çekiyor. Niva sahiplerine yakıt tüketimi konusunda da çok daha kazançlı bir sürüş deneyimi sunan bu dönüşüm, araç sahibi olmayanlar için de sunuluyor. Marka, güncel bazda satılan 0 kilometre Niva ile birlikte dönüşüm kitini bir paket olarak 19.900 euroya satışa sunacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

alakanizi çekebilir

Nissan kırmızıtima kar canavarına dönüştü![ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap