1. Ana Sayfa
  2. Otomobil

Kur Artışı İle Birlikte Otomobil Fiyatları. İşte Yeni Fiyatlar

Kur artışı ile birlikte otomobil fiyatları arttı. Marka ve modellerin yeni fiyatları yazımızda bulunuyor.

Kur Artışı İle Birlikte Otomobil Fiyatları. İşte Yeni Fiyatlar
0

- Advertisement -

Kur artışı ile birlikte sıfır otomobil fiyatları arttı. Döviz kurlarındaki yükseliş sıfır otomobiller üzerinde büyük etki yarattı. Peki kur artışı ile otomobillerin fiyatı ne kadar oldu? 

- Advertisement -

Kur artışı sonrasında Kasım ayında beklenen fiyat artışları bazı modellerde şimdiden yaşanmaya başladı. Çoğu otomobil markası modellerinde 10 bin TL kadar fiyat arttırımı gerçekleştirdi.

Fiyatı Artan Sıfır Otomobiller

Türki yenin en çok tercih edilen araçlarından biri olan Fiat Egea Sedan 157.900 TL olan başlangıç paket fiyatını 167.900 TL olarak güncelledi. Fiat diğer modellerine ise 5 bin TL gibi bir fiyat arttırımı yaptı.

Renault Clio tüm modellerine 6 bin TL zamn yaptı. Renault aynı şekilde Megane serisine 4 bin TL zam yaptı. Joy Comfort 1.3 TCe EDC 140 bg versiyonunun fiyatı 266 bin TL’den 322.900 TL’ye çıktı

Dacia Sandero Prestige 1.0 Turbo X-tronic 90 bg, 213 bin TL’lik fiyatı 219 bin TL’ye yükseldi. Sandero Stepway aynı şekilde 6 bin TL zamlandı. Ayrıca Duster serisi 264.900 TL seviyelerine dayandı.

Citroen C3, giriş seviyesi ekim ayı içerisinde 9 bin TL zamlandı. 192 bin TL’ye yükselen model ile birlikte C4 versiyonuda 265 bin TL’ye çıkara ÖTV diliminin sınırına geldi.

Böylece 160 bin TL civarında sıfır otomobil bulmak imkansız duruma geldi. Listede daha bulunmayan bir çok marka ve modelinde aynı şekilde fiyatlarında artış yaşandı. ÖTV düzenlemesinin otomobil indirimlerinde hiçbir etkisi kalmadı.

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap