1. Ana Sayfa
  2. Yaşam

Kim Kardashian’a kripto para dolandırıcılığı uyarısı

Kim Kardashian’a kripto para dolandırıcılığı uyarısı
0

- Advertisement -

[ad_1]

Kim Kardashian'a kripto para dolandırıcılığı uyarısı

- Advertisement -

Amerikalı reality şov yıldızı ve girişimci Kim Kardashian’ın, sosyal medya hesabından kripto para reklamı yapmasının ardından, İngiltere’den dolandırıcılık konusunda uyarı geldi.

l2M2eKHLcUCGTXSWoEqwYA
Britanya Mali Yürütme Otoritesi (FCA) reisı Charles Randell, Cambridge’de katıldığı bir konferansta ‘sahte Ethereum’ (Ethereum Max) reklamı yapan Kim Kardshian’a tepki gösterdi.
Randell, açıklamasında, “yaşamımızın çoğunu online olarak yaşarken, online ticaretin başka hiçbir işletmede hoş görmeyeceğimiz şekillerde çalışmasına izin veremeyiz” dedi.
hiecXyTH9kaA FCl3pOEEQ
Randell ilaveten, “etkinliklerimiz, insanları yatırım sahtekarlığından ve dolandırıcılıklardan koruyan kuralları içermektedir” diye ekledi.
Gf2HSIsNg0CPLOX50yQTMw
Sputnik Türkiye’de yer alan habere göre Kardashian, haziran ayında 200 milyondan fazla takipçisi olan Instagram hesabından yaptığı paylaşımda Ethereum Max’in reklamını yapmıştı.
Kardashian’ın paylaşımını sert sözlerle eleştiren Randell, Ethereum Max’in Bitcoin’den sonra dünyanın en tanınmış ikinci kripto para birimi olan Ethereum’a bağlı olmadığı vurgusunu yaptı.
f2O1aRrhkU2l JGLF1b2rQ
Kardashian’ın gönderisinin Instagram kurallarına uygun bir reklam olarak kaydedildiğini söyleyen Randell, Ethereum Max’ın bir aldatmacadan ibaret olup olmadığı konusunda net bir bilgiye sahip olmadığını belirtti.
ywNQLB9qYUqdU3Fb1AZLeQ
FCA, ekonomik varlıkların İngiltere hükümetinin finansal hizmetler tazminat planı tarafından desteklenmemesi nedeniyle yatırımcıların potansiyel olarak tüm paralarını kaybedebileceğini savunarak kripto para riskine karşı defalarca uyarıda bulunmuştu.

[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap