1. Ana Sayfa
  2. Oyun

Kesinlikle yüklemeniz gereken Minecraft modları – 2021

Kesinlikle yüklemeniz gereken Minecraft modları – 2021
0

- Advertisement -

Sonsuz dünyasıyla beraber Minecraft, yaratıcılığın sınırlarını zorlamamıza yardımcı oluyor. Minecraft modları ise bize daha farklı dünyalara giriş imkânı veriyor. Bu yüzden eğer Minecraft oyununu oynamaktan keyif alıyor ve artık başka eğlenceler de arıyorsanız aşağıdaki listede vermiş olduğum minecraft modlarına göz atabilirsiniz. Fakat ondan önce bilmeyenler için minecraft modu nasıl yüklenir? başlığına geçmemiz daha iyi olur.

- Advertisement -

Minecraft modu nasıl yüklenir?

Minecraft modu nasil yuklenir
Minecraft modu nasıl yüklenir

İlk önce buraya tıklayarak Forge adlı programı kurun. Ardından ise;

  • Windows: Ctrl+R tuşlarına basıp  %appdata%/.minecraft  yazın ve tamam tuşuna tıklayın
  • Mac OS X: Finder > Go menüsü > “Klasöre git” > ~/Library/Application Support/minecraft
  • Linux: ~/.minecraft veya /home/<your username>/.minecraft/

Burada eğer oluşmamışsa “mods” adında klasör açın.

İndirdiğiniz mod dosyalarını da “mods” klasörünün içine kopyalayın.

En iyi minecraft modları

En iyi minecraft modlari
En iyi minecraft modları

Aşağıda sizler için en iyi minecraft modlarını derledim. Eğer denemediyseniz kesinlikle denemenizi tavsiye ederim.

Hexxit 

Minecraft’ın en ünlü mod paketlerinden biri olan Hexxit, oyunun içine yepyeni görevler, zindanlar ve düşmanlar ekleyerek gerçekten normal oyun çok daha farklı bir deneyim yaşamamıza imkân veriyor. Yeni maceralara atılmaya hazırsanız buraya tıklayarak modun resmi yayımcısına gidebilir ve modu indirebilirsiniz.

The Lost Cities

The Lost Cities mod paketi, haritanın farklı yerlerine tesadüfi şekilde terk edilmiş şehirler ekliyor ve bize keşfedecek bir sürü şey sunuyor. Eğer yeni şeyler keşfetmeyi seviyorsanız bu mod paketi de hoşunuza gidebilir. Buraya tıklayarak The Lost Cities mod paketini indirebilirsiniz.

Tekxit

Tekxit mod paketi, oyuna yeni mühendislik eşyaları ekleyerek aşırı gelişmiş makineler yapmamızı sağlıyor. Bu makineleri madencilik yaparken aldığınız verimi artırmak için de kullanabilirsiniz, uzaya gitmek için de kullanabilirsiniz. Yani tamamen sizin yapmak istediklerinize ve hayal gücünüze bağlı. Normal oyunda özellikle kızıltaş sistemleriyle uğraşmak hoşunuza gidiyorsa bu modu da muhtemelen seveceksinizdir. Buraya tıklayarak Tekxit mod paketini indirebilirsiniz.

Bu yazıda sizlere Minecraft oyununu farklı bir noktaya taşıyabilecek üç adet mod paketini tanıttım. Elbette ki çok farklı mod paketleri de mevcut. Ancak bu yazıdaki mod paketleri, milyonlarca indirilmiş ve en popülerleri. Umarım hoşunuza gitmiştir. Değişik mod tavsiyeleriniz varsa yorumlar bölümünden yazabilirsiniz.

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap