1. Ana Sayfa
  2. Kripto Para

Joe Coin (JOE) Nedir? Joe Coin Nasıl Alınır?

Joe Token (JOE) nedir? Joe Token nasıl alınır? Yazımızın devamında JOE'nin projelerini de bulabilirsiniz.

Joe Coin (JOE) Nedir? Joe Coin Nasıl Alınır?
0

- Advertisement -

Avalanche ağı üzerinde yer alan son dönemlerde popüler platformun tokeni olan Joe Token (JOE) nedir? Joe Token nereden alınır? ve Joe Token’in projeleri neler bunlara bakalım.

- Advertisement -

TraderJoe, Avalanche blockchain ağı üzerine kurulu merkeziyetsiz bir kripto para borsasıdır. Kullanıcılar cüzdanlarını buraya bağlayarak tıpkı Uniswap ve Sushiswap’ta olduğu gibi merkeziyetsiz bir şekilde kripto para ticareti yapabiliyorlar.

Joe Coin (JOE) Nedir?

TraderJoe borsasının yerel tokeni olan Joe Coin (JOE), 0xMurloc ve Crytofish takma isimli iki yazılımcı tarafından oluşturuldu. Haziran 2021’de kurulan TraderJoe, Avalanche ağı üzerine kurulu olarak piyasaya sürüldü.

Joe Coin Projeleri Neler?

Joe Coin çıkış amacı Avalanche ağı üzerinde benzersiz ve yenilikçi bir platform yaratmak ve merkeziyetsiz finans üzerine atılımlar yapmak üzerine oluşturumuştur.

Tanıtım lansmanından bugüne kadar,  4 milyar doların üzerinde fon toplayan proje, AMM tabanlı bir DEX olarak hali hazırda BUSD, Bitcoin, Binance Coin, Tether olmak üzere birçok işlem çiftinde işlem yapabilen bir seviyeye ulaştı.

trader joe 1631470565119
Joe Token Nedir? Joe Token Nasıl Alınır?

 

Projenin yerel tokeni Olan JOE, platformun açılışı ile birlikte aynı anda piyasaya sürüldü. Toplam arzı 500 milyon JOE olarak belirlenmiş. Bu arzın yüzde 50’si likidite sağlayıcılarına ayrılırken kalan yüzde 20’si hazineye, yüzde 20’si geliştiricilere ve kalan yüzde 10’u ise gelecekteki yatırımcılara ayrıldığını görüyoruz. Tüm arzın 30 ay içerisinde çıkarılması bekleniyor. Kalanların ise 3 Ocak 2024 tarihinde çıkarılması planlanıyor.

Güncel Joe Coin Fiyatı Nedir?

Kripto paralar arasında dalgalı bir fiyat aralığı olan JOE Coin’in son bir hafta içerisinde %1 arttığı görünüyor. CoinMarketCap verilerine göre 2.25 dolardan alıcı buluyor. Joe Coin (JOE), Türk Lirası olarak 26.6 TL değerine denk geliyor.

JOE Coin Nasıl Alınır?

Joe Coin (JOE) kısa bir süre önce en büyük kripto para borsalarından olan Binance tarafından listelendi. Binance üzerinden alım ve satım yapabilen kullanıcılar aynı zamanda Gate.io üzerinden de aynı şekilde alım ve satım yapabilirler.

NOT : Yazımızda bulunan tüm bilgiler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto paranın gelişimi, projeleri gibi bilgilerden bahsedilmiştir. 

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap