1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Jeep Commander; Compass’ın abisi rekabete hazır

Jeep Commander; Compass’ın abisi rekabete hazır
0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -

Compass’a göre daha premium niteliklerle donatılan Jeep Commander, 7 kişilik yolcu kapasitesiyle de kullanıcı deneyiminde ayrılıyor.

Jeep’in Brezilya operasyonları üzerinden bir ilkle kullanıcılara ulaştıracağını bildiğimiz Commander için artık tüm ayrıntılar masada. Geliştirme ve üretim süreci Brezilya’da gerçekleştirilen ilk Jeep modeli olan Commander, Compass tabanlı dinamiklerin premium dokunuşlarla bir üst noktada verildiği deneyimi beraberinde getiriyor. 7 kişilik olarak da satın alınabilmesiyle öne çıkan Jeep Commander için Avrupa pazarının en azından kısa vadede masada olmadığını belirtmek gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2021 Jeep Commander özellikleri

Compass ile aynı altyapı mimarisi üzerine geliştirilen Commander’ın pek çok tasarım noktasında da bu paylaşım kardeşliğini görüyoruz. Güncel marka yüzünün dış bölümde yansıtıldığı modelin kokpit tarafı büyük ölçüde makyajlı Compass ile aynı elementleri paylaşıyor. Buradaki en büyük fark iste Commander tarafında gerek döşeme gerekse donanım bazında daha fazla premium hissettirecek özelliklerin sunulacak olması. 7 kişilik yolcu kapasitesini getiren üçüncü kademe yaşam alanı da şüphesiz aradaki en büyük farklardan birisi olacak. Standart olarak 661 litrelik bagaj hacmiyle gelen Commander, 7 koltuklu düzende ise 233 litrelik bir alan vadediyor. fasılaca ebatsal olarak yaklaştığımızda; 4.769 milimetre uzunluğa, 1.859 milimetre genişliğe, 1.682 milimetre yüksekliğe ve 2.794 milimetre aks mesafesine sahip olduğunu görüyoruz. Bu değerler Compass’a göre uzunlukta 158 milimetre, genişlikte 41 milimetre, yükseklikte 42 milimetre, aks mesafesinde ise 158 milimetre gibi çok ciddi farklar olduğu anlamına geliyor.

jeep commander 3

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Commander’ın kaputunun altında bizleri ekonomi odaklı motorlar karşılıyor. İki farklı seçenekten biri olan 1,3 litrelik turbo benzinli motor 185 beygir güç ve 270 Nm torkla geliyor. mısral tarafında ise 2.0 litrelik turbo makine 170 beygir güç ve 380 Nm torkla kullanıcılara hizmet edecek. 4×4 altyapıyı da getiren dizel motorla birlikte diferansiyel kilidi, arazi sürüş modları, yaklaşma ve uzaklaşma açılarını yansıtma ve çekiş kontrolü gibi önemli donanımlar da kullanıcılara sunuluyor.

Jeep, arazi kullanımı odağında en yetenekli Commander versiyonunda 26 derecelik yaklaşma ve 24 derecelik uzaklaşma açısı sunarken, aracın 212 milimetrelik yerden yükseklik değeriyle geldiğini belirtiyor. ekim ayı itibarıyla üretiminin gerçekleştirileceği Brezilya satışlarının başlaması planlanan model için başlangıç fiyatının 38 bin dolar civarında olması bekliyor. Üst donanım ve motor seçenekleriyle birlikte etiket fiyatı 50 bin doların üzerine kadar çıkıyor.

alakali video[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap