1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

iPhone Tarafında Ekrana Entegre Touch ID İhtimali Artık Daha Uzakta

iPhone Tarafında Ekrana Entegre Touch ID İhtimali Artık Daha Uzakta
+ - 0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -iPhone 12 mini google

Apple, Mark Gurman’a göre iPhone 13 serisi için ekrana entegre Touch ID test etmişti ancak bunu kullanmamıştı.

Mark Gurman, Apple’ın ciddi anlamda iPhone 13 serisi için ekrana entegre Touch ID yani ekrandan parmak izi okuma sistemini test ettiği belirtmesiyle iPhone 13’ler öncesinde ses getirdi. Ancak firma bu süreci “şimdilik” uygun bulmamış ve yeni modellerde yine Face ID kullanılmasına karar verilmişti.

Kaynaklar bu yıl testler yapıldığı için ekrana entegre Touch ID’nin 2022’de gelecek iPhone 14’lerde kullanılabileceğini düşünüyordu. Ancak Ming-Chi Kuo buna ihtimal vermiyor. Ona göre Apple ekrana entegre Touch ID’yi 2023 yılına bıraktı. Burada bir erteleme kararı alındı.

Ming-Chi Kuo ilaveten bir açıklama daha yaptı. Bu açıklamada katlanabilir iPhone’un 2024 yılında geleceği iddia edildi. Bugün başka kaynaklar ise Apple’dan ilk katlanabilir modelin 2023’te geleceğini iddia etmişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone dünyasına ekrana entegre Touch ID hemen gelmeyecek

Ancak Apple, Touch ID’yi ekrana entegre olarak sunmayı gerçekten istiyor. Gurman burada iki farklı yolun izlenebileceğini belirtiyor. 2022’de veya sonrasında gelecek iPhone’ların üst seviye modellerinde ekrana entegre Face ID, alt seviyedekilerde ise çentikte Face ID kullanılabilir.

Aynı şekilde 2022’de veya sonrasında gelecek iPhone’ların üst seviye modellerinde ekrana entegre Face ID, alt seviyedekilerde ise ekrana entegre Touch ID kullanılabilir.

Apple’ın iPhone 14’lerde selfie kamerası için bir ekran deliği kullanması, TrueDepth’in diğer donanımlarının ise ekran altına alması çok olası durumda.

alakanizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki ayrıntılara bakın[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap