1. Ana Sayfa
  2. Apple

iPhone 15 Özellikleri Hakkında Yeni İddialar Ortaya Atıldı

iPhone 15 özellikleri ortaya atılan iddialara göre gündeme geldi.

iPhone 15 Özellikleri Hakkında Yeni İddialar Ortaya Atıldı
0

- Advertisement -

Apple’ın son çıkardığı en güncel telefon olan iPhone 13’ün ardından seneler sonra çıkacak olan ikinci modeli iPhone 15 özellikleri hakkında yeni iddialar ortaya atıldı.

- Advertisement -

iPhone 15 Pro tasarımı hakkında yeni çıkan iddialara göre SIM kart yuvası olmadan eSIM desteği ile kullanılacağı iddia ediliyor. 2023 yılında piyasaya çıkacak olan iPhone 15 Pro tasarımı fiziksel olarak SIM kartı kullanılmayan ilk model olacak.

Ortaya atılan iddiaların sahibi olan BlodDoiPhone kaynaklarına dayanıyor. Son birkaç yıldır eSIM teknolojileri üzerinde çalışan Apple, bu teknolojiye aslında geçiş yapıyor. iPhone 13 ve iPhone 13 Pro, aynı anda iki eSIM kullanmanıza olanak sağlayan özellikleri taşıyor. Apple ayrıca Lightning konnektörü ve bağlantı noktası olmayan iPhone projesi üzerinde çalışıyor. ,

iphone 15 pro sim kart yuvasina sahip olmayabilir143065 0
iPhone 15 Özellikleri – eSIM Teknolojisi

 

eSIM teknolojisi tüm dünyada kullanılabilen bir altyapıya sahip olmadığı için iPhone 15 eSIM özellikli telefonların belirli pazarlarda piyasaya sürülmesi bekleniyor. iPhone 15 özellikleri arasında ekran altı Touch ID ve iç kısımda yer alan yeni 3nm yongalarının kullanılacağı bilgisi de yer alıyor.

iPhone 15 Özellikleri İddiaları

iPhone 15 özellikleri arasında fiziksel bir SIM kart yerinde eSIM teknolojisinin kullanılması bekleniyor. Aynı zamanda bu eSIM özellikli telefonların bazı pazarlarda satışa sunulacağı söyleniyor.

Ekran altında yer alacak olan touch ID özelliği ve iç kısımda yeni 3nm yongaların yer alması bekleniyor.

 

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap