1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

iPhone 14 Pro İçin Yeni Teknik Bilgiler Ortaya Atıldı

iPhone 14 Pro İçin Yeni Teknik Bilgiler Ortaya Atıldı
0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -iPhone 14

Apple, 14 Eylül tarihinde iPhone 13 ailesini tanıttı ancak biliyorsunuz biz şimdiden iPhone 14 ailesini konuşuyoruz. Şimdi iPhone 14 Pro gündemde.

Apple’a yönelik sağlam sayılacak kaynaklardan Jon Prosser, hatırlarsınız geçtiğimiz hafta şaşırtan bir adım attı ve 2022’nin eylül ayında gelecek iPhone 14 modellerinin “olası” ilk tasarımını gözler önüne serdi. Bu sayfada da gördüğünüz tasarım, halen yüzde 100 kesin değil ancak gerçeklik payı oldukça yüksek seviyede yer alıyor.

Şimdi ise Ming-Chi Kuo telefonlar için konuştu ve spesifik olarak iPhone 14 Pro modeline odaklandı. Kaynağa göre 14 Pro modeli selfie kamerasını beklendiği gibi bir ekran deliğinde taşıyacak. Bu modelde Face ID sistemine gücünü veren TrueDepth kamera sisteminin parçaları ekran altına alınacak.

Ayrıca 14 Pro modeli 48 megapiksellik bir ana kamera üzerine kurulacak. iPhone 13’lerde de 12 megapiksellik bir ana kameraya yer veren Apple, 48 megapiksel ile çıtayı kendisi için ciddi şekilde artıracak.

Telefoto ve ultra geniş açı kameralar için henüz bilgi yok ancak onların da çözünürlüğü artabilir. Eğer artmaz ise yine 12 megapiksel çözünürlükte kalınabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 14 ailesi için diğer bildiklerimiz şöyle

Ross Young’a göre iPhone 14’ler yine dört farklı modelden oluşacak ancak 2022’de bir “mini” iPhone olmayacak. Yeni seride yüksek ihtimalle 14, 14 Pro, 14 Max ve 14 Pro Max isimleri kullanılacak. 2022 iPhone’lar iki adet 6.08 inç ve 2 adet 6.68 inç ekranlı modellerden oluşacak.

Ross Young’a göre iPhone 14’lerin hepsinde 120 Hz ekran olmayacak. Daha önce bunun aksi söylenmişti ancak bu gerçek olmayabilir. Yeni ailede sadece Pro, Max ve Pro Max modellerinde 120 Hz ekran sunulabilir. başka model ise yine 60 Hz OLED ekranla karşımıza çıkabilir.

kuvvetlerini ortak olarak 4 nm A16 Bionic işlemciden alacak bilgisi verilen ailede, sadece iPhone 14 modeli arkasında çift kamera taşıyacak. başka üç modelin arkasında üçlü kamera kullanılacak. Pillerinin büyüyeceği iddia edilen telefonlar, elbette 5G desteğine sahip olmayı sürdürecekler.

alakanizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki ayrıntılara bakın[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap