1. Ana Sayfa
  2. Apple

iPhone 14 Özellikleri Bilindiği Kadarıyla Neler Olacak

2022 yılına girmemizin ardından Apple yeni ürünlerini bir kaç ay içerisinde tanıtacak. Peki iPhone 14 özellikleri neler olacak.

iPhone 14 Özellikleri Bilindiği Kadarıyla Neler Olacak
+ - 0

- Advertisement -

2022 yılına girmemiz ile birlikte bu sene çıkaracağı iPhone 14 ailesinin özellikleri merak konusu oldu. iPhone 14 özellikleri neler? Bilindiği kadarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

- Advertisement -

Teknoloji devi Apple’ın deneyimli analisti Mark Gurman, Apple’ın 2022 yılında delikli ekrana sahip ürünler duyuracağını iddia etti. Bu ürünlerden bir tanesi de iPhone 14 olacak. Peki iPhone 14’e delikli ekran gelirse, ultra geniş çentiğe neden olan FaceID teknolojisine ne olacak? iPhone 14 ailesini daha yakından görelim.

iPhone 14 Özellikleri

Bir önceki haberde kesin olmamakla birlikte gelecek yıl iPhone ekranlarından çentik özelliğini kaldırmayı planlıyor. Çentik yerine ekran altı delikli ekran teknolojisini kullanarak kamerayı buraya yerleştirecek. Bu özellik ilk kez uygulanması halinde iPhone 14 ile birlikte gelmiş olacak.

Arka kamera ile ilgili şuana kadar bir bilgi olmasa da iPhone 13’ün çıkması ile birlikte arka kamerası ile ilgili sosyal medyada gündem oluşmuştu. Sosyal medyada kameraların sürekli yerinin değişmesi ile birlikte kullanıcılar iPhone 14 için yeni kombinasyonları belirtmişti. iPhone 13 Pro ve üstü modellerde kameralar üç adet olurken i Phone 13’te iki adet olarak bulunuyordu. Gelecek sene bu kameralar tüm seride üç adet olabilme ihtimali oluyor denilmişti.

iphone 14 ozellikleri teknoloji haberleri teknokesif
iPhone 14 Özellikleri – Teknoloji Haberleri Teknokeşif

iPhone 14 depolama hizmeti 2 katına çıkıyor mu?

2022 yılında tanıtılacak olan iPhone 14 modeli için depolama hizmeti 2 katına çıkacak haberleri gelmişti. Geçtiğimiz haftalarda çıkan iPhone 13 Pro Max ile iOS kullanıcıları 1 TB depolama alanına kavuşmuştu. Gelecek sene depolama alanı 2 TB olması bekleniyor. Ekran boyutlarında da önemli bir artış olacak.

iPhone 14 ekran özellikleri

iPhone 14 ile birlikte ekran özelliklerinde boyut bakımından artması bekleniyor. Telefonlarda 6.08 inç ve 6.66 inçlik boyutlar konuşuluyor. Bu konu ile açıklamalar henüz yapılmasa da beklentiler bu yönde ilerlemeye devam ediyor.

Apple’ın delikli ekran planları, bir süredir gündemde yerini alıyor. Çeşitli kaynaklar, iPhone 14’ün delikli ekran tasarımıyla geleceğini ileri sürdü. Mark Gurman tarafından yapılan açıklamalar, bugüne kadar dile getirilen iddiaları güçlendirmiş oldu. İddialara göre şirket, son birkaç yıldır FaceID’yı ekran altına gömmek için uğraşıyordu.

Apple yeni ürünlerini de tanıtacak

Apple’ın 2022 yılında duyuracağı tek ürün, delikli ekrana sahip iPhone 14 ailesi olmayacak. İddialara göre şirket, 2022’de kablosuz şarj ve yeni bir tasarıma sahip MacBook Air, M2 işlemcili iPad Pro, 5G desteğine sahip yeni bir iPhone SE ile Apple Watch’ın dayanıklılığa odaklanan yeni bir sürümünü tanıtacak.

iPhone yeni çıkaracağı ürünler hakkında daha detaylı yazımızı buradan okuyabilirsiniz.

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap