1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. iPhone 13’e güç sağlayacak A15 Bionic’in GPU performansı gün ışığına çıktı

iPhone 13’e güç sağlayacak A15 Bionic’in GPU performansı gün ışığına çıktı

featured

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -iPhone 13

iPhone 13 ailesinde kullanılacak A15 Bionic işlemcisinin sunacağı performansıyla yine fark yaratması bekleniyor. Gelen son bilgilere işlemcinin GPU performansı bir önceki işlemcinin GPU performansına kıyasla yüzde 13,7 daha süratli olacak.

GFXBench’in Manhattan 3.1 testine tabii tutulan işlemcinin GPU performansının Exynos 2200’den de daha süratli olduğu belirtiliyor. Tron isimli bir Twitter hesabının paylaştığı bilgiye göre Manhattan 3.1 testinde yaklaşık 140 ile 150 FPS arasında bir puan elde etti. misal birimdeki GPU’nun da 198 FPS‘yi ulaştığından de söz ediliyor. Elde edilen sonuçlara bakılırsa A15 Bionic işlemcisinin GPU performansının hem A14’ten hem de Exynos 2200’den daha süratli olduğu görülüyor. Yeni işlemcinin yeni modellere çok güçlü performans sunması bekleniyor. Piyasadaki en hızlı telefon modellerinden olmasını beklediğimiz iPhone 13 ailesinin 14 Eylül‘de tanıtılıp 24 Eylül‘de satışa sunulması bekleniyor. Türkiye’de ekim veya en geç kasım ayında satışa sunulmasını beklediğimiz yeni modellerin daha ince ekran çentiğiyle geleceği ifade ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 13 ailesi kamera konusunda çıtayı bir adım daha yukarı taşıyacak

Kamera performansında radikal bir değişikliğin bu yılki modellerde görmeyi beklemiyoruz. Önümüzdeki yıl veya ondan sonraki yıl satışa sunulacak modellerin Pro versiyonlarında periskop kameranın kullanılacağı söyleniyor. Apple’ın bu konuda çalışmalarını yürüttüğünü ve kullanıcılara en iyi deneyimi sunmak için çalıştığı ifade ediliyor. Bu yıl satışa sunulacak modellerde video konusunda iyileştirmeler sunulmasını bekliyoruz. Daha önceden Android’li modellerde gördüğümüz portre video özelliğinin Pro modellerinde yer alacağı iddia ediliyor. Yeni modellerle ilgili tüm ayrıntıları önümüzdeki günlerde sizlerle paylaşacağız, LOG’u takip etmeye devam edin.

alakanizi Çekebilir

Dünyanın en ufak aksiyon kamerası ile tanışın[ad_2]

Kaynak

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap