1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

iPhone 13 ve AirPods 3 için yeni lansman ve çıkış tarihleri sızdı

iPhone 13 ve AirPods 3 için yeni lansman ve çıkış tarihleri sızdı
0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -iPhone 13

Apple’ın iPhone 13 mini, 13, 13 Pro ve 13 Pro Max modelleri ile gelecek AirPods 3 için yeni tarihler gündeme gelmiş durumda.

iPhone 13 ailesiyle ve AirPods 3 ile kesin olarak eylül ayında tanışacağız. Peki tam olarak ne zaman? Sağlam sayılacak bir kaynağa göre ürünlerin resmi duyurusu 7 Eylül tarihinde yapılacak. Bu yüzde 100 kesin değil ancak ihtimaller yüksek.

Satış konusunda ise iPhone 13’lerin 17 Eylül tarihinde, merak edilen yeni kablosuz kulaklık AirPods 3’ün ise 30 Eylül tarihinde satışta olacağı aktarılıyor. Bunların yurt dışı tarihleri olduğunu ve her pazar için geçerli olmadığını belirtelim.

iPhone 13’lerin ve AirPods 3’ün Türkiye’de kasım veya aralık gibi satışa sunulması beklentiler dahilinde yer alıyor. Apple’ın bu ürünlerle beraber Watch Series 7 akıllı saat modelini de tanıtması hemen hemen kesin durumda. Ayrıca iki yeni iPad modeli de eylül etkinliğinde olacak.

Bu arada Apple’dan 2021 bitmeden bir etkinlik daha gelecek. adaleım ayındaki bu etkinlikte ise M1X işlemcili 14 ve 16 inç MacBook Pro dizüstü bilgisayar modelleri tanıtılacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 13 ailesini gücünü A15 Bionic isimli işlemci verecek

Telefonların kusursuz olarak hepsinde A15 Bionic işlemci olacak. Bu işlemci yerini alacağı A14 Bionic ile benzer olarak 5 nm üretim sürecinden çıkacak.

Burada TSMC’nin yeni nesil bir 5 nm üretim sistemi (N5P) kullanılacak. Bu sayede A15 Bionic ile A14 Bionic arasında bir performans farkı oluşacak fakat bu fark çok düşük olacak.

A14 Bionic gibi A15 Bionic işlemcinin de iki adet verimlilik ve dört adet yüksek performans odaklı toplam altı çekirdekli bir kuruluma sahip olacağı belirtiliyor.

alakanizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki ayrıntılara bakın[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap