1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

iPhone 13 serisinin fiyatları beklenenden daha yüksek olabilir

iPhone 13 serisinin fiyatları beklenenden daha yüksek olabilir
0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -iPhone 12 Pro Max

Apple’ın iPhone 13 mini, 13, 13 Pro ve 13 Pro Max modelleri beklenenden daha pahalı olacak gibi görünüyor. İşte ayrıntılar;

iPhone 13 ailesiyle dün ortaya çıkan bilgilere göre 7 Eylül tarihinde tanışıyoruz. Telefonların satışı ise 17 Eylül tarihinde olacak bilgisi veriliyor. aygıtları merakla bekleyenler için bugün çıkan haber ise üzücü oldu.

Kaynaklara göre iPhone 13’lerin işlemcisini üretecek Apple tedarikçisi TSMC’nin çip üretimi odaklı fiyat artışı, yeni telefonları da olumsuz etkileyecek. TSMC’nin burada yüzde 20’lik bir artış yapacağı aktarılıyor.

Bu artış nedeniyle iPhone 13’lerin de iPhone 12’lerden daha pahalıya satılma ihtimali doğmuş durumda. Burada elbette henüz yüzde 100 kesin bilgiler yok ancak fiyat artışı çok ama çok olası görünüyor.

Burada devasa bir artış beklenmiyor ancak yine de gelen bu haber özellikle Türkiye gibi pazarlar için durumu daha da zora sokuyor. Fiyat artışı gerçek olursa iPhone 13’ler Türkiye’de 11 bin TL hatta 12 bin TL’den başlayabilir. Şu an mevcut ailenin en ucuzu iPhone 12 mini, tam 9.999 TL’ye satılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 13 ailesine gücünü A15 Bionic isimli işlemci verecek

Telefonların kusursuz olarak hepsinde A15 Bionic işlemci olacak. Bu işlemci yerini alacağı A14 Bionic ile benzer olarak 5 nm üretim sürecinden çıkacak.

Burada TSMC’nin yeni nesil bir 5 nm üretim sistemi (N5P) kullanılacak. Bu sayede A15 Bionic ile A14 Bionic arasında bir performans farkı oluşacak fakat bu fark çok düşük olacak.

A14 Bionic gibi A15 Bionic işlemcinin de iki adet verimlilik ve dört adet yüksek performans odaklı toplam altı çekirdekli bir kuruluma sahip olacağı belirtiliyor.

alakanizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki ayrıntılara bakın[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap