1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

iPhone 13 Pro Max Türkiye’de satılan en pahalı telefon oldu

iPhone 13 Pro Max Türkiye’de satılan en pahalı telefon oldu
0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -iPhone 13 Pro Max

Kısa süre önce lanse edilen 1 TB dahili depolama alanına sahip iPhone 13 Pro Max, Türkiye’de satılan en pahalı “normal” akıllı telefon oldu.

Burada normalden kast ettiğimiz katlanabilir yapıda olmayan bir telefon modeli. Bu konuda Türkiye özelinde sınırları zorlayan iPhone 13 Pro Max, 1 TB depolanma için tam 22.999 TL fiyata sahip. konutet Türkiye pazarı bu rakamı da gördü.

Türkiye’de satılan ve katlanabilir olmayan en pahalı akıllı telefon modeli daha önce Apple’ın 19.999 TL‘lik 512 GB depolamalı iPhone 12 Pro Max modeliydi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 13 Pro Max fiyatı nefes keserken, Türkiye’de satılan en pahalı katlanabilir akıllı modeli ise Huawei Mate Xs 

Huawei Mate Xs, 512 GB için tam 29.999 TL‘lik fiyat etiketiyle Türkiye’de satılan en pahalı akıllı telefon unvanını 2020 Nisan ayından bu yana koruyor. Katlanabilir tarafta Mate Xs’e en yakın model ise 1 Eylül tarihinde satışa sunulan 21.999 TL‘lik Samsung Galaxy Z Fold3 oldu.

Mate X’in üstüne önemli iyileştirmeler ile getirilen katlanabilir telefon Huawei Mate Xs, Android lisansı olmadığı için Play Store erişimine sahip değil. Bunun yerine uygulamalar için APK’lerin veya App Gallery’nin kullanılması gerekiyor.

Huawei’nin en güncel katlanabilir telefonu Huawei Mate X2 ise biliyorsunuz Türkiye pazarına resmi olarak getirilmedi. Eğer o getirilseydi fiyat yüksek ihtimal 30 bin TL’nin de üzerinde olacak.

Peki Türkiye’de neden telefonlar bu kadar pahalıya satılıyor? Üzücü cevabı direkt olarak burada görebilirsiniz.[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap