1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

iPhone 13 ibaresi ve Apple Watch Series 7 boyutları doğrulandı

iPhone 13 ibaresi ve Apple Watch Series 7 boyutları doğrulandı
0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -

Apple’ın iPhone 13 mini, 13, 13 Pro ve 13 Pro Max modelleri için isim konusu artık yüzde 100 olarak netlik kazanmış gibi görünüyor.

iPhone 13 ailesiyle yüzde 90 ihtimalle 7 Eylül tarihinde tanışıyoruz. Telefonların satışı ise 17 Eylül tarihinde olacak bilgisi veriliyor. İşte bu modeller için bugün bir somut sızıntı yapıldı.

Bu sızıntı ile telefonlara beklendiği gibi iPhone 13 adının verileceği doğrulandı. Bazı kaynaklar telefonlara iPhone 12s adının verileceğini iddia ediyordu ancak bunun öyle olmayacağı artık tamamen netleşti.

Foxconn’un üretmek için 200 binden fazla insana ihtiyaç duyduğu aktarılan iPhone 13’ler, bu açıdan ilk aşamada biraz stok problemu da yaşayabilir. Telefonlardan personel olmadığı için tahmin edilenden daha az stok ayarlanabilir.

Bu arada dün yapılan bir sızıntı için de bugün doğrulama geldi. Dün kaynaklar Apple Watch Series 7 modellerinin 41 mm ve 45 mm boyutlarda geleceğini aktarmıştı. Bugün ise saatler için hazırlanan 41 mm ve 45 mm kayışlar kendisini gösterdi. Bunların resmi kayışlar olduğu aktarılıyor ve buradan boyutlar yüzde 100 netlik kazanıyor.

iphone 13 ibaresi ve apple watch series 7 boyutlari dogrulandi 1
iphone 13 ibaresi ve apple watch series 7 boyutlari dogrulandi 3
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 13 ailesine biraz daha pahalı olacak

Bu bilgi bugün ortaya çıktı ve birçok kişiyi üzdü. Kaynaklara göre iPhone 13’lerin işlemcisini üretecek Apple tedarikçisi TSMC’nin çip üretimi odaklı fiyat artışı, yeni telefonları da olumsuz etkileyecek. TSMC’nin burada yüzde 20’lik bir artış yapacağı aktarılıyor.

Bu artış nedeniyle iPhone 13’lerin de iPhone 12’lerden daha pahalıya satılma ihtimali doğmuş durumda. Burada elbette henüz yüzde 100 kesin bilgiler yok ancak fiyat artışı çok ama çok olası görünüyor.

Burada devasa bir artış beklenmiyor ancak yine de gelen bu haber özellikle Türkiye gibi pazarlar için durumu daha da zora sokuyor. Fiyat artışı gerçek olursa daha önce de söylediğimiz gibi iPhone 13’ler Türkiye’de 11 bin TL hatta 12 bin TL’den başlayabilir.

alakanizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki ayrıntılara bakın[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap