1. Ana Sayfa
  2. Apple

iPhone 12 Geri Toplanabilir. Apple Yetkilileri Açıklama Yaptı

Apple yetkilileri iPhone 12 ve iPhone 12 Pro modellerinde yaşanan ses kartı arızası nedeniyle telefonları geri toplayabilir.

iPhone 12 Geri Toplanabilir. Apple Yetkilileri Açıklama Yaptı
0

- Advertisement -

Geçtiğimiz gün doların ani artması ile birlikte Türkiye satışlarını durduran Apple şimdi çok farklı bir sebepten dolayı gündeme geldi. Apple yetkilileri açıklama yaptı. iPhone 12 geri toplanabilir açıklamasında bulundu.

- Advertisement -

Apple yetkililerinin bugün yaptığı açıklamada dunya çapında yer alan tüm iPhone 12 ve iPhone 12 Pro telefonlarının fabrikalara yeniden toplanabileceğini duyurdu.

iPhone 12 Geri Toplanabilir

Bu yılın ağustos ayında bazı iPhone 12 ve iPhone 12 Pro modellerinde ses kartı sorunları olduğunu açıklamıştı. Ama bugüne kadar olan sıkıntılar gün geçtikçe büyümeye devam ediyor. Üretim anında belli bir partide oluşan sorun yüzünden cihazlardaki ses kartlarında sıkıntı olduğu ve bu yüzden geri toplanabileceği açıklandı.

iphone 12

Büyük oranda Orta Doğu bölgesinde yaşanan sorunda kullanıcılar, arama sırasında telefonun dahili mikrofonunun çalışmamasıyla ilgili sıkıntılarını bildirdi. Apple yetkilileri sorunu yaşayan kişilerin Apple sitesinde yer alan destek bölümünden kendileri ile iletişime geçilmesini istedi.

Şikayetlerin daha fazla artması durumunda cihazların toplanabileceğinide eklediler. Sorunla karşılaşan kullanıcıların telefon tamirleri ücretsiz bir şekilde gerçekleştirilecek. Bu yüzden Apple sitesinde yer alan destek bölümünden sıkıntılarınızı yazabilirsiniz.

Şuanda 1 milyona yakın iPhone 12 ve iPhone 12 Pro telefonlarında ses kartı sorunlarının olduğu düşünülüyor.

 

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap