1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

iOS 15 İçin Tüm Yenilikler, Son Dakika Ertelenen Özellikler

iOS 15 İçin Tüm Yenilikler, Son Dakika Ertelenen Özellikler
0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -

iOS 15 işletim sistemi bu akşam resmi olarak indirme açılıyor. İşte bu sürüm öncesinde Apple tüm yenilikleri tek bir sayfada gözler önüne serdi.

iOS 15 ve aynı zamanda iPad OS 15 işletim sistemleri için bu akşam uzun süreli bekleyiş sona eriyor. Burada elbette en çok iPhone’lara özel iOS 15’in getirecekleri merak ediliyor. Bu konuda heyecanın farkında olan Apple, sürümü ile sunulan tüm yeni özellikleri özel bir sayfada bir araya getirdi.

Direkt olarak burada ulaşabileceğiniz sayfada iOS 15’in getirdiği tüm önemli yenilikleri görebiliyorsunuz. Apple burada şu açıklamayı yapıyor: “iOS 15 bağlantı kurmanıza, odaklanmanıza, keşfetmenize ve iPhone ile daha da fazlasını yapmanıza yardımcı olan yepyeni ve muhteşem özellikler sunuyor.”

Ancak iOS 15’in WWDC’de tanıtılan her özelliği hemen kullanımda olmayacak. mesele SharePlay özelliği iOS 15’in çıkışına yetişmedi. Söylendiği kadarıyla bu özellik herkes için daha sonra aktif edilecek. Burada ne tarz bir problem yaşanıyor halen bilinmiyor ancak Apple biraz daha zaman istiyor.

SharePlay özelliğiyle Face Time görüşmelerine ortak dinleme / izleme için video ile müzik eklenebiliyor. Aynı zamanda arkadaşlar ile ana ekran da paylaşılabiliyor. geridaşlar ile ortak video izleme özelliği kişilerin görüntüleriyle beraber yapılıyor ve örneğin bir video açıkken mesajlaşmaya devam edilebiliyor. Süreçte tüm içerikler senkronize olarak çalışıyor.

Burada SharePlay API ile üçüncü parti desteği de bulunuyor. Süreçte Twitch ile TikTok desteği dahi yer alıyor. Bu sayede bir Twitch yayını Face Time üzerinden arkadaşlar ile ortak olarak izlenebilecek.

Bu arada AirPods Pro veya AirPods Max için Bul ağını kullanma süreci de bir süre için daha ertelenmiş durumda. O da çıkışta değil daha sonra kullanıma sunulacak. Bu özelliği bilmeyenler için Apple şöyle tanımlıyor:

“AirPods için Bul ağı desteği Bul ağını kullanarak kayıp AirPods Pro veya AirPods Max’inizin yaklaşık konumunu öğrenebiliyorsunuz. Bu sayede Bluetooth kapsama alanına giriyorsunuz ve bir ses çalarak kulaklığınızın yerini bulabiliyorsunuz”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iOS 15 destekli iPhone modelleri hangileri?

Yayımlanan listeye göre iOS 15 işletim sisteminin geleceği iPhone modelleri tam olarak şunlar olacak:

-iPhone 11 serisi
-iPhone 12 serisi
-iPhone Xs serisi
-iPhone XR
-iPhone X
-iPhone 7 serisi
-iPhone 8 serisi
-iPhone 6S serisi
-iPhone SE modelleri
-iPod Touch 7. jenerasyon

Daha önce söylediğimiz gibi iOS 15 işletim sistemi çıktıktan sonra iOS 14 kaderine terk edilmeyecek. Teknoloji devi bu işletim sistemine de güvenlik güncellemesi vermeye devam edecek. tarafi güncel tehditlerden korunmak adına eskiden olduğu gibi yeni işletim sistemine geçmek zorunlu olmayacak.

alakanizi Çekebilir

Xiaomi Mi Mix 4’ün kutu içeriğine yakından bakın[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap