1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

iOS 15 Güncellemesi İndirmeye Sunuldu; İşte Güncellemeyle Gelen Yenilikler

iOS 15 Güncellemesi İndirmeye Sunuldu; İşte Güncellemeyle Gelen Yenilikler
0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -

Apple, iOS 15 güncellemesinin final versiyonunu indirmeye sundu. Geçtiğimiz haziran ayında gerçekleşen Dünya Geliştiriciler Konferansı‘nda duyurulan işletim sistemi iPhone kullanıcılarına yeni özellikler getiriyor.

iOS 15 ile birlikte yeni özellikler kullanıcılara sunuluyor. Yeni güncellemeyle birlikte FaceTime görüşmeleri daha doğal hale geliyor. iOS 15, Apple Music’te sunulan Uzamsal Ses desteğini FaceTime’da da sunuyor. Uzamsal Ses özelliği sayesinde, FaceTime görüşmelerindeki sesler konuşan kişinin ekranda durduğu taraftan geliyormuş gibi duyuluyor ve yeni mikrofon modları kullanıcının sesini arka plan gürültüsünden ayırıyor. Güncellemede dikkat çeken yeniliklerden biri de portre modunun FaceTime’da kullanılabilmesi. Görüntülü görüşmeler için özel olarak tasarlanan Portre modu sayesinde kullanıcılar arka planlarını flulaştırarak kendilerini görüntünün odak noktasına yerleştirebiliyor. Grup FaceTime özelliği kullanılırken katılımcılar yeni ızgara görüntüsü ile herkesi aynı anda görebiliyor.

Kullanıcılar arkadaşlarıyla FaceTime görüşmesi yaparken SharePlay ile deneyimlerini paylaşabiliyor. SharePlay özelliği iPhone, iPad ve Mac’te çalışıyor ve paylaşılan oynatma denetimleri ile bir SharePlay oturumundaki herkes içeriği oynatabiliyor, duraklatabiliyor veya ileriye sarabiliyor. Yeniden tasarlanan Bildirimler, kişilere fotoğraf ekleme seçeneği ve uygulamaları tanımayı kolaylaştıran daha büyük simgeler sunuyor. Dikkat dağınıklığını azaltmak için, yeni bir bildirim özeti acil olmayan bildirimleri bir araya toplayarak sabah veya akşam gibi daha uygun bir zamanda gösteriyor.

Hava berrakmu uygulamasında da yenilikler göze çarpıyor. Uygulama, tam ekran haritalar ve verileri gösteren daha görsel grafiklerle yeniden tasarlanmış durumda.  Yeni sekme çubuğu ve Sekme Grupları sayesinde Safari ile internette gezinmek daha da kolay hale geliyor. iOS 15 ilaveten Siri, Mail ve sistem çapındaki daha fazla yerde sunduğu yeni gizlilik denetimleri ile kullanıcı bilgilerini daha iyi koruyor. Safari, denetimlere tek elle ulaşmayı kolaylaştıran ve içerikleri merkezine alan yeni bir tasarıma sahip. Kompakt ve hafif olan yeni sekme çubuğu, kullanıcıların sekmeler arasında geçiş yapabilmeleri için ekranın alt kısmında havada duruyor.

iOS 15 işletim sistemi hangi telefonlara destek veriyor?

-iPhone 11 serisi
-iPhone 12 serisi
-iPhone Xs serisi
-iPhone XR
-iPhone X
-iPhone 7 serisi
-iPhone 8 serisi
-iPhone 6S serisi
-iPhone SE modelleri
-iPod Touch 7. jenerasyon[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap