1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

iOS 15.1 Beta Yayında; İşte Gelen Yenilikler

iOS 15.1 Beta Yayında; İşte Gelen Yenilikler
0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -

iOS 15.1 beta
iOS 15

Apple, iOS 15.1 beta sürümünü indirmeye sundu. Geliştiriciler tarafından kullanılabilen güncellemeyle SharePlay özelliği yeniden aktif hale geliyor. Apple, iOS 15 beta 2’de sunduğu SharePlay özelliğini daha sonraki güncellemede kaldırmış ve bu özelliğin final sürümünün ilk sürümünde yer almayacağını belirtmişti.

iOS 15.1 beta sürümüyle tekrardan kullanıma sunulan SharePlay özelliği sayesinde kullanıcılar FaceTime görüşmesi yaparken arkadaşlarıyla Apple Music’te birlikte şarkı dinleyebiliyor. Bu özellik aynı zamanda kullanıcıların birlikte filmleri eşzamanlı olarak izleyebilmelerine ve uygulamaları birlikte görüntülemek için ekranlarını paylaşabilmelerine de imkan tanıyor. SharePlay özelliği iPhone, iPad ve Mac’te çalışıyor ve paylaşılan oynatma denetimleri ile bir SharePlay oturumundaki herkes içeriği oynatabiliyor, duraklatabiliyor veya ileriye sarabiliyor. Telefon uygulamasının ayarlar kısmında “devirrıları Duyur” ayarı için yeni bir simge de bulunuyor. iOS 15.1.beta ile kullanıcılar aşı kayıtlarını sıhhat uygulamasına ekleyebiliyor. QR kodunun da yer aldığı aşı kartına Apple’ın Cüzdan uygulaması üzerinden ulaşılabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iOS 15.1 beta uyumlu cihazlara nasıl yükleniyor?

Bir geliştiriciyseniz, beta sürümünü çalıştırmak istediğiniz cihazda developer.apple.com/download/ adresine gidin. Giriş yapıldıktan sonra bir beta profili indirebilirsiniz. Herkese açık beta sürümü için, betayı çalıştırmak istediğiniz cihazda beta.apple.com adresine gidin. “Kaydol” tuşuna basın ve beta profilini indirmek için adımları izleyin.

iOS 15 işletim sistemi hangi telefonlara destek veriyor?

-iPhone 11 serisi
-iPhone 12 serisi
-iPhone Xs serisi
-iPhone XR
-iPhone X
-iPhone 7 serisi
-iPhone 8 serisi
-iPhone 6S serisi
-iPhone SE modelleri
-iPod Touch 7. jenerasyon

alakanizi Çekebilir

Firmanın yeni takip aksesuarı ile tanışın[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap