1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Instagram, Türkiye sosyal ticaret ekosistemine girdi!

Instagram, Türkiye sosyal ticaret ekosistemine girdi!
+ - 0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -

Sosyal medya ticari konusunda ülkemizde bütünleşik çözümler üreten HeloRobo, Facebook ile anlaşma yaptı. Bu doğrultuda, markanın altyapısı üzerine kendi AR-GE ekibi tarafından geliştirdiği HeloRobo Sosyal Medya Ticareti Platformu ile bugüne kadar Instagram, Facebook ve WhatsApp üzerinden sosyal ticareti yönetmeyi sağlayan Türkiye’nin ilk platformu oldu. 

Daha önce sosyal medya ticareti yapan üyelerine Facebook Messenger, WhatsApp ve Live Chat mesajlaşma kanallarından sunduğu hizmete Türkiye’de bir ilk olarak Instagram DM’i de dâhil eden HeloRobo, tüm sosyal medya mesajlarının tek bir platformdan kolay ve etkili şekilde yönetilmesini sağlıyor.

Instagram, Facebook ve WhatsApp üzerinden sosyal ticaret dönemi!

HeloRobo, her biri kendi başına birer servis olacak yeni pazarlama ve satış odaklı kullanım alanlarını da önümüzdeki birkaç hafta içerisinde üyelerine açacağını duyurdu. İlk kullanıma sunduğu iletişimsel satış servisi ile üyelerinin hayatını kolaylaştırmayı, satış ve pazarlama performanslarını arttırmayı hedefleyen HeloRobo Sosyal Medya Ticaret Platformu, sahip olduğu teknolojinin sunduğu kolaylığın yanı sıra insan faktörünü öne çıkararak sıcak, etkili bir satış ve pazarlama deneyimi sunuyor.

Instagram Turkiye sosyal ticaret ekosistemine girdi 2

Kullanıma ilk açılan iletişimsel satış servisi ile aynı anda farklı platformlardan iletişime geçen birden fazla müşteri ile tek platformdan görüşme, ürün seçiminden stok takibine, fatura oluşturmadan kargoya, ödeme seçiminden adrese, eski sipariş takibine kadar her ayrıntıı optimize eden platformda üyeler ürünleri filtreleyerek aratabiliyor, sürükle bırak özelliğiyle müşteri ile paylaşabiliyor. 

Instagram Turkiye sosyal ticaret ekosistemine girdi 3

aza firmanın e-ticaret sitesi ile entegre çalışan, üyelerine müşterileri ile sohbet ederken e-ticaret sitelerinde var olan tüm özellikleri kullanma ve görüşmeyi satışa dönüştürme imkanı sunan platform daha önce erişilemeyen sosyal medya kullanıcılarına erişim fırsatı sunuyor. HeloRobo Sosyal Medya Ticaret Platformu’nda, ürün ayrıntıları hakkında birebir yazışarak görüşme yapma, mesajların kişiselleştirilmesi, müşteri ile iletişim halinde alışveriş sepetini oluşturup tercih ettiği kargo ve ödeme tekniğini belirleme ve son aşamada satış sürecini tamamlama olanakları da yer alıyor. bütün bu işlemleri satıcı isterse müşteri temsilcisi ile manuel olarak dilerse de mesajların altında beliren komut rakamlarıyla otomatik olarak gerçekleştirebiliyor. 

“Kullanıcıların 6’da 1’i Instagram’ı ticaret için tercih ediyor”

Ocak ayında açıklanan Dijital 2021 raporuna göre, Türkiye’de 60 milyon kişi sosyal medya kullanıcısı ve bunun nüfusa oranı yüzde 70.8 diyen HeloRobo yinel Müdürü Gökhan siyahhan, hızla büyüyen sosyal medya ticaret pazarını şu ifadeler ile değerlendirdi:

Sosyal medya platformları üzerinden kişilerin ve kurumların yaptığı pazarlama ve satış faaliyetleri olarak tanımlanan sosyal medya ticareti her gün büyük bir hızla büyüyor. Türkiye’de 30 milyon Instagram hesabı bulunuyor; bu hesapların 6’da biri ticari amaçlı kullanılıyor. Instagram üzerinden bir şekilde satış yapmış 3 milyon hesabın olduğu belirtiliyor. Satış amacı ile en yoğun kullanılan Sosyal Medya platformu olan Instagram, sosyal medya ticaretinde şuan için en büyük değer.

Şirketlerin eğilimi çok büyük ölçüde e-ticaret sitesinden çok Instagram Shop’ta yer almaktan yana. Yakın gelecekte sosyal medya ticareti, e-ticaret pazarının kat kat üzerine çıkacak, e-ticaretin tahtını sosyal medya sallayacak. Bu nedenle Facebook ile yaptığımız anlaşma ile Instagram DM’i de kapsayan ilk platform oluşumuzun sektörde çok şeyi değiştireceğine inanıyoruz. HeloRobo olarak sosyal ticaretin yakın gelecek senaryosuna çözümlerimiz ile hazırız.

İlk olarak iletişimsel satış servisini kullanıma açtık ve birkaç hafta içerisinde yeni servisleri arka arkaya devreye alarak, sosyal medyada olan herkese farklı bir pazarlama ve satış deneyimi yaşatacağız. HeloRobo’nun iletişimsel satış servisinde, insan faktörünü devreden çıkmıyor, iletişim kişiselleşiyor. Satış için en önemli yöntem olan yüz yüze iletişimden sonra en iyi satış deneyimini sunan platform, etkileşimin çoğalmasını ve operasyonun azalmasını sağlayarak, sosyal medyadaki etkileşimin kolayca satışa dönmesi arasındaki köprü görevini üstleniyor.”

[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap