1. Ana Sayfa
  2. Genel

İnstagram Sayfası Açarak Para Kazanmak

İnstagram Sayfası Açarak Para Kazanmak
+ - 2

- Advertisement -

Hayatınız monotonlaştıysa ve yeni bir uğraş edinmek istiyorsanız Instagram sayfası açmayı deneyebilirsiniz. Çünkü edineceğiniz bu yeni hobi, bir yandan vakit geçirmenize yardımcı olurken bir yandan da size para kazandırabilir. Zaten bu yazıda sizlere instagram sayfası açarak nasıl para kazanabileceğiniz hakkında bilgi verdik.

- Advertisement -

Instagram sayfası açarak para kazanmak

İnternetten para kazanmanın birçok yolu var. Bu yollardan biri de İnstagram sayfası açarak para kazanmak olarak karşımıza çıkıyor. İnstagram, her gün milyonlarca kişinin kullandığı bir platform ama sadece kişisel hesaplardan oluşmuyor. Tıpkı Facebook sayfalarından aşina olduğumuz şekilde İnstagram sayfaları da var.

Bu sayfalar birbirinden farklı konulardan oluşuyor ve konularına yönelik paylaşımlar yapıyorlar. Bu sayfaların her biri binlerce kişiye hitap ediyor. Bu kadar kişiye hitap edince İnstagram reklamları ortaya çıkıyor. Bakalım bu İnstagram reklamları nelermiş?

Marka Reklamları

diego ph fIq0tET6llw unsplash

Binlerce kişiye hitap eden bir İnstagram sayfanız olduğu zaman bu, aslında markaların gözünde binlerce müşteriye hitap ediyorsunuz anlamına geliyor. Yani sizin her takipçiniz potansiyel bir müşteri olarak görülüyor. Durum böyle olunca da bir İnstagram sayfası açıp bunu binlerce takipçiye ulaştırdığınız zaman, markalardan reklam alma şansınız doğuyor ve bu reklamlardan para kazanabiliyorsunuz.

Reklam ücretleri ise sizin hitap ettiğiniz kullanıcı sayısına, sayfa etkileşimlerine ve sayfa görüntülenmelerine bağlı olarak değişiyor. Ne kadar fazla kullanıcı sayısına hitap ederseniz o kadar fazla para kazanırsınız. Ortalama olarak 1 milyon takipçili bir hesaba markanın ödeyeceği gönderi reklam ücreti muhtemelen 2 ile 3 bin TL civarında bir para olacaktır.

Instagram Sayfa Reklamları

gabrielle henderson bmUa09zy2ZQ unsplash 1
instagram sayfası açarak para kazanmak

Sizin gibi İnstagram üzerinden reklam yayınlayarak para kazanmak isteyen birçok insan var. Bu insanlar da sayfalarını geliştirmek için kendilerinden takipçi sayısı olarak fazla olan sayfalara reklam yaptırıyorlar.

Bu reklamlardan kazanabileceğiniz ücretler sizin hitap ettiğiniz kullanıcı sayısına, sayfa etkileşimlerine ve sayfa görüntülenmelerine bağlı olarak değişiyor. Ortalama olarak 20-30 bin takipçili bir hesaba ödenecek gönderi reklam ücreti muhtemelen 15 ile 30 TL civarında bir para olacaktır.

Butik Reklamları

antonio sokic vuhMhQM CB8 unsplash
instagram sayfası açarak para kazanmak

Eğer İnstagram kullanıcısıysanız muhtemelen ayakkabı veya elbise butiklerini görmüşsünüzdür. Bu butikler her geçen gün çoğalıyor ve gelişmek için instagram sayfalarına reklam veriyorlar. Tabii ki bunlardan reklam alabilmek için takipçi sayınızın fazla olması gerekiyor.

Bu reklamlardan kazanabileceğiniz ücretler sizin hitap ettiğiniz kullanıcı sayısına, sayfa etkileşimlerine ve sayfa görüntülenmelerine bağlı olarak değişiyor. Ortalama olarak 20-30 bin takipçili bir hesaba ödenecek gönderi reklam ücreti muhtemelen 100 ile 200 TL civarında bir para olacaktır.

Eğer bu yazıyı sevdiyseniz Instagram hesap büyütme teknikleri – 2021 – Tekno Keşif (teknokesif.com) adlı yazımızı da sevebilirsiniz.

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap

Yorumlar (2)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.