1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Instagram bugün tam olarak çalışmıyor mu? Sorun sizde değil

Instagram bugün tam olarak çalışmıyor mu? Sorun sizde değil
+ - 0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -Instagram

Sosyal medyanın merkezinde yer alan dev platform Instagram, bugün 2 saati aşkın süredir devam eden bir problem yaşıyor.

ender Instagram problemlarından birisiyle daha karşı karşıyayız. Bugün sabah saatlerinden bu yana Türkiye’de Instagram’a normal “post” içeriği yüklenemiyor. öykü atılabilen platform, normal içerik paylaşımlarına ise “Bir problem oluştu. Lütfen sana sonra tekrar dene” uyarısını veriyor. Bu problemları yaşamayan bazı kişiler de bulunuyor.

berrakm global olarak görünüyor ve problem farklı kişilerde farklı şekilde karşımıza çıkıyor. Bazıları Instagram’ın web sürümüne erişim sağlayamıyor. Bazı kişiler ise uygulamanın hemen hemen hiçbir özelliğini kullanamadıklarını aktarıyor. Bugün için aynı grupta olan Facebook ve WhatsApp içinse bir problem yaşanmıyor.

problemin ne zaman çözüleceği konusunda ise net bir açıklama yapılmış değil. Ancak yüksek ihtimalle firma problemun farkında ve çözüm için çalışıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram, kısa süre önce bir yaş adımı attı

13 yaşından küçüklerin platforma üye olmasına uzun zamandır izin vermeyen Instagram, yeni hesap açmak isteyen herkesin doğum günü tarihini girmesini de zorunlu kılıyor.

İşte bu süreç artık daha önce bu yaşını girmeyen kişiler için de geçerli olacak. Bu durum ilk aşamada geçilebilecek ancak daha sonra doğum tarihi girilmeden uygulama kullanılamayacak. Peki neden böyle bir adım atıyor?

Instagram bunu tam olarak çocukları korumak için yaptıklarını aktarıyor. Firma uzun zamandır platformu çocuklar için daha iyi veya güvenli bir yer hale getirmek için çaba gösteriyor.

Otomatik sistemler küçük yaştaki çocuklar için kötü olabilecek içerikleri kapatıyor, özel mesaj tacizlerini önlüyor. Bunlar gerçekten çok önemli görünüyor.

alakaniz Çekebilir

Xiaomi’den çok dikkat çeken konsept[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap