1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Instagram arama altyapısını çok daha “görsel” hale getirdi

Instagram arama altyapısını çok daha “görsel” hale getirdi
0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -Instagram

Facebook’un sahibi olduğu Instagram, bugün yeni bir değişikliği daha resmi olarak duyurdu. fasılama sistemi daha iyi hale geldi.

Şimdiye kadar Instagram içerisindeki arama sistemiyle bir arama yaptığınız zaman karşınıza fotoğraf ve videolar gelmiyordu. Bunun yerine karşınıza arama terimi ile alakalı hesaplar veya etiketler çıkıyordu. İşte bu altyapı geride kaldı.

Instagram’ın TikTok’tan ilham alındığı düşünülen yeni arama sisteminde, aranan terim ile alakalı fotoğraf ve videolar da gözler önüne serilecek. mesele arama kısmına “space” yani “uzay” yazdığınız zaman sadece adında “space” geçen hesapları değil, “space” ile alakalı fotoğraf ve videoları da görebileceksiniz.

Bu gerçekten güzel görünüyor ve keşfi de ciddi şekilde kolaylaştıracak izlenimi oluşturuyor. Bu yeni altyapının belirli kişiler (İngilizce dil öncelikli) için hali hazırda kullanımda olduğu aktarılıyor. Yeni altyapının herkese gelmesi ise biraz zaman alacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Instagram yukarı kaydırma altyapısını bitiriyor

Instagram geçtiğimiz ay öyküler için bağlantı çıkartmaları test etmeye başlamıştı. İşte bu altyapı 30 Ağustos sonrasında yani çok ama çok yakında yukarı kaydırma sisteminin yerini alıyor.

Bu sayede kişiler paylaştıkları öyküler’e normal bir çıkartma üzerinden bağlantı ekleyebilecekler. Takipçiler de bu çıkartma üzerinden koyulan bağlantıya uygulamadan çıkış yapmadan gidebilecek.

Yukarı kaydırma temelli dış bağlantı etkileşimi biliyorsunuz herkese açık değil. Burada 10 bin üstü takipçiye veya hesap onayına ihtiyaç bulunuyor. Bağlantı çıkartmaları ise herkese açılacak gibi görünüyor. Firma hemen olmasa da özelliği ilerleyen dönemde herkes için aktif edileceğini net olarak belirtiyor.

alakanizi Çekebilir

Disney tarafından üretilen en gerçekçi ışın kılıcı ile tanışın[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap