1. Ana Sayfa
  2. Otomobil

İlk sahibi olduğu "Hacı Murat"a 46 yıldır gözü gibi bakıyor

İlk sahibi olduğu "Hacı Murat"a 46 yıldır gözü gibi bakıyor
+ - 0

- Advertisement -

[ad_1]

atPvM19k6k6b8qJDzNOENw

- Advertisement -

İzmir’in Buca ilçesinde yaşayan Nurettin Akdemir (66), sıfır kilometre aldığı “Murat 124” otomobilini yaklaşık yarım asırdır kullanıyor.

3j4i8xWVnk U7CB8dSa4Ig
Askerden izne geldiği 1975 yılında, araç alıp alamayacağına ilişkin arkadaşlarıyla iddiaya giren Akdemir, bunun üzerine ertesi gün bir Murat 124 satın aldı. Pazarlamacılık sektöründe 25 yıl çalıştıktan sonra emekliye ayrılan ve servis şoförlüğü yapmaya başlayan Akdemir, “ilk göz ağrısı”ndan vazgeçmedi.
ShMDQFBSK0uhJQW8WFyNbw
Bilecik’te klasik otomobil meraklılarının buluşmasına katılan Nurettin Akdemir, ilk aldığı aracın son sahibi olmayı hedeflediğini söyledi.
Aracını yıllardır aktif kullandığını belirten Akdemir, “Arabam bir evlat gibidir benim için.1975’te sıfır kilometre aldım” dedi.
Nurettin Akdemir, otomobilinin her şeyi ile kendisinin ilgilendiğini anlattı.
Zaman zaman aracına talip olanlar çıktığını dile getiren Akdemir, “İsteyen arkadaşlarımız var ama satmıyorum. 45 bin liraya kadar teklif edenler oldu, satmadım” diye konuştu.
Akdemir, otomobiliyle yolculuk yapmaktan büyük keyif aldığını vurguladı.
vf
Servis şoförlüğü yaptığını aktaran Akdemir, “Bu aracı kullanmanın zevki bambaşka. Servis için minibüs kullanıyorum. Buna bindiğim zaman, en lüks arabaya bineyim, bundan aldığım zevki alamıyorum.
P7c0lXVt1kmv5sjUpk sng
Şu an orijinal kilometresi 210 bin 800’de.” değerlendirmesinde bulundu.
Akdemir, elinden geldiğince klasik otomobil buluşmalarına katılmaya çalıştığını sözlerine ekledi.

[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap