1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. İkinci el otomobil pazarında ağustos verileri; fiyatlarda artış sürüyor

İkinci el otomobil pazarında ağustos verileri; fiyatlarda artış sürüyor

featured

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -ikinci el otomobil otomotiv

İkinci el otomobil pazarı ağustos ayında hareketli bir dönem geçirdi. duyuru sayılarının ve satışların artması dikkat çekiyor.

İkinci el dünyasının önemli kaynaklarından birisi olan “sahibinden“in artık dönemsel olarak paylaşma başladığı pazar verilerin ağustos tablosu görüldü. Şirketin kendi veri tabanından elde ettiği rakamların raporuna göre Ağustos ayının en çok ilan verilen vasıta kategorisi Otomobil oldu. Otomobili; Minivan & Panelvan, fasılazi/ SUV & Pick-up, Motosiklet ve Ticari vasıtalar takip etti. Satışa sunulan ikinci el otomobil adedinin Temmuz ayına göre yüzde 17,2 artmış olması dikkat çekiyor. Satışa sunulan otomobil sayısı artmasına rağmen ilanların yayından kaldırılma süreleri kısaldığı ve araçlar daha süratli satıldığı için yayından kaldırılan ilan sayısı (satılan araç sayısı) da bir önceki aya göre yüzde 8 artmış görünüyor.

İkinci el otomobil pazarı verilerinden ayrıntılar

Raporun derinlerine indiğimizde Marka & Model sıralamasında ilk sırada yine Renault Clio karşımıza çıkıyor. Opel Astra ise ikinciliğe yükselerek Volkswagen Passat ile yer değiştirdi. gizalama Renault Megane ve Ford Focus ile devam ediyor. Ağustos ayında en çok ilanı verilen fasılazi/ SUV & Pick-up markası değişmedi ilk sırayı yine Nissan aldı. sahibindex araç raporuna göre Ağustos ayında en çok beyaz, siyah, gri, gümüş gri ve kırmızı renkli, yakıt türü dizel olan otomobil ilanları verildi. En çok 2015 model yılı olan araçların ilanı yayınlandı, 2016 ve 2012 model yılına sahip araçlar da ikinci ve üçüncü sırada yer aldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Geçtiğimiz senenin Ağustos ayında satışa sunulan araçların %34,3’ü 0-100bin km aralığındayken, bu yıl 2 puan düşüş görüldü ve tüm ilanlar arasında araçların %32,3’ü 0 – 100bin kilometre aralığında yer aldı. duyuruların %25,4’ü 50.000 – 100.000 TL aralığında satışa sunuldu. Ağustos ayında ilan bakanların en çok ilgisini çeken Volkswagen marka otomobiller oldu. Volkswagen’i Renault, BMW, Ford ve Opel takip ediyor. Ağustos ayı verilerine göre satılık otomobil ilan fiyatlarınınsa ortalamada yüzde 1,9 artması dikkat çekiyor.[ad_2]

Kaynak

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap