1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

IKEA, Yeni Ürünüyle Birçok Masaya “Gizli” Kablosuz Şarj Getiriyor

IKEA, Yeni Ürünüyle Birçok Masaya “Gizli” Kablosuz Şarj Getiriyor
0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -

Dünyanın en büyük mobilya firmalarından IKEA, teknolojik çözümlerini artırmayı sürdürüyor. Bu sefer bir gizli kablosuz şarj cihazı geldi.

IKEA tarafından kısa süre önce tanıtılan 40 dolarlık SJÖMÄRKE isimli ürün, her masaya gizli şekilde kablosuz şarj getirmeye odaklanıyor. Burada masanın üstüne konulan bir cihazdan bahsetmiyoruz.

SJÖMÄRKE direkt olarak masanın altına takılması veya başka bir deyişle masanın altına gizlenmesi için tasarlanmış bir kablosuz şarj cihazı. Masaların altına vida veya çift taraflı bant ile takılabilen ürün, aşırı kalın olmayan plastik veya tahta masalarda / yüzeylerde çalışabiliyor.

Bu sayede istediğiniz hemen her masaya gizli bir kablosuz şarj bölgesi ekleyebiliyorsunuz. Telefonunuzu şarj etmek için SJÖMÄRKE’yi yerleştirdiğiniz yüzeyin üstüne koymak yeterli oluyor.

Elbette bir güç adaptörü ile gelen ürün, Qi standardını temel alıyor ve desteklenen altyapı gereği sadece 5W gücünde kablosuz şarj getiriyor. 5W elbette günümüz için düşük bir rakam. Ancak ürünün hedeflediği uzun süreli oturmalar ve çalışma masaları olduğundan 5W şarj çok da problem olmayacaktır.

IKEA SJÖMÄRKE, ekim ayında ilk olarak yurt dışında satışa çıkıyor. mahsul umuyoruz ilerinde Türkiye gibi diğer pazarlara da getirilir.

ikea yeni urunuyle her masaya kablosuz sarj getiriyor 1

IKEA daha önce de yeni hava temizle cihazları tanıtmıştı

Geçtiğimiz aylarda karşımıza IKEA imzalı iki farklı akıllı hava temizle cihazı çıkmıştı. Starkvind adı altında çıkan ürünlerden bir tanesi sehpa formunda, diğeri ise tek bir cihaz olarak tasarlanmış.

Burada en çok dikkat çeken sehpa formunda olan olmuştu. ani fazla renge sahip olan ürün, yapısı gereği iki işlevi bir arada görüyor ve ev dekorunun bir parçası oluyor. 189 dolarlık fiyatı olan cihaz, bünyesinde fiziksel bir kontrol menüsü taşıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

mahsulü tam olarak akıllı yapmak yani uygulama üzerinden yönetmek adına ise 35 dolarlık ekstra bir ödeme yapmak (Smart Hub için) gerekiyor. 129 dolarlık diğer model ise birçok benzerinden farklı bir şık tasarıma sahip ve tek başına bir ürün olarak görev yapıyor. Bu üründe de akıllı özellikler 35 dolarlık Smart Hub gerektiriyor.

Ortak olarak üçlü filtre sistemine sahip olan ürünler, bunları kullanarak ortamdaki havayı temizliyor ve havadaki partikülleri tutabildikleri için özellikle alerjisi olanların hayatını ciddi seviyede kolaylaştırıyor. Kötü kokuları da ortadan kaldırabildiği aktarılan ürünler, elbette fan temelli çalışıyorlar ve burada hız kontrolü sunuyorlar.

alakanizi Çekebilir

Google’ın Türkiye’de de açık olan deprem algılama sistemi[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap