1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

İhracat Hedefleri Tuttu; Toyota Türkiye’den Yerli Üretim Başarısı

İhracat Hedefleri Tuttu; Toyota Türkiye’den Yerli Üretim Başarısı
0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -Çip krizinde son durum; Toyota üretimi durduruyor

Toyota Türkiye, Türkiye dışsatımçılar Meclisi (TİM) tarafından yapılan “Türkiye’nin İlk 1000 dışsatımçısı” araştırmasında önemli bir başarıya imza attı.

Türkiye dışsatımçılar Meclisi’nin (TİM) her yıl gerçekleştirdiği ve 2020 yılında pandemi koşullarına rağmen üstün ihracat performansı gösteren firmaları belirlediği “Türkiye’nin İlk 1000 dışsatımçısı” araştırmasının sonuçlarına göre Toyota Otomotiv endüstri Türkiye 3.6 Milyar $ değerindeki ihracatı ile Türkiye’nin dışsatım Şampiyonları arasında ikinci sırada yer aldı. 2020 yılında toplam 217 bin aracın üretilerek banttan indirildiği fabrikada, ihracat adedi ise 180 bin olarak gerçekleşti. Toyota Türkiye’nin bu başarısı aslında yeni bir durum değil. hususilikle Ford Türkiye ile beraber her sene bu önemli başarıya imza atarak ekonomiye ciddi bir katkı sağlıyorlar. Nitekim Ford Türkiye’de Türkiye dışsatımçılar Meclisi’nin bu seneki listesinde ilk sırada yer aldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Toyota, C-HR ve Corolla ile hedefe ulaştı

Türkiye’nin İlk 1000 dışsatımçısı içinde ihracat şampiyonları arasında ikinci sırada yer almanın memnuniyetini dile getiren Toyota Otomotiv endüstri Türkiye Kıdemli Şirket yinel Müdür uçurumdımcısı Necdet neşelitürk, “Toyota C-HR ve Corolla’yı, Sakarya’daki fabrikamızda en yüksek kalite standartlarında üretiyor ve üretimimizin % 90’ını dünyanın 150 farklı ülkesine ihraç ediyoruz. kafaarılarımızın ve Türkiye ekonomisine katkılarımızın devam edeceğine gönülden inanıyorum” dedi. Toyota Türkiye’nin ve diğer markaların ihracaat konusundaki bu başarısını kutluyor ve devamını gelmesini diliyoruz.

alakanizi çekebilir

Yeni Hyundai Tucson[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap