1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

IDC: iOS destekli cihazlar, Android’li cihazları ikiye katlayacak

IDC: iOS destekli cihazlar, Android’li cihazları ikiye katlayacak
0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -iPhone 13

IDC, iOS cihazlarındaki artışın tüm hızıyla devam edeceğini belirtiyor. Apple açısından bu yılın güçlü bir yıl olacağını ifade eden IDC, 2021’de Android’li cihazlarda yüzde 7.4’lük bir büyüme beklediklerini dile getirdi.

iPhone satışlarında bu oranın yüzde 13.8 olacağını söyleyen IDC, böylece iOS cihazların Android’li cihazları ikiye katlayacağını öngörüyor. 2021 akıllı telefon sevkiyatlarının pandemi nedeniyle hala geciktiğini belirten IDC, Hindistan, Japonya, Orta şark ve Afrika gibi ülkelerin satışları artırmaya yardımcı olacağını düşünüyor. COVID-19, 2020 sevkiyatlarını büyük ölçüde etkilemiş olsa da, 2021 sevkiyatlarının 2019 yılındaki hacimlere kıyasla büyüme gösterdiği ifade ediliyor.

Çin, ABD ve garp Avrupa gibi ülkelerde düşük gözlemlenirken; Hindistan, Japonya, Orta şark ve Afrika gibi ülkelerdeki büyüme göze çarpıyor. IDC, 5G teknolojisinin telefon satın alımında önemli bir rol oynadığını da belirtiyor. Geçtiğimiz yıl 277 dolar gibi bir ortalama satış fiyatına sahip olan 4G‘li cihazların ortalama satış fiyatının ise 206 dolara kadar düşeceği konuşuluyor. 5G’li cihazların üretim maliyetinde bir düşme gerçekleşmeyeceği ve 5G destekli cihazların ortalama satış miktarının 632 dolar olacağı söyleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 13 ailesi için de geri sayım başladı

Apple önümüzdeki ay iPhone 13 ailesini tanıtmaya hazırlanıyor. iPhone 13 ailesiyle birlikte satışların daha da artması bekleniyor. Daha ince çentikle gelmesini beklediğimiz yeni modellerin A15 Bionic işlemcisinden güç alacağı söyleniyor. Daha iddialı bir performans sunacağını şimdiden söyleyebileceğimiz yeni modellerin ekim veya en geç kasım ayında Türkiye’de de satışa sunulması bekleniyor.

Haberde kullanılan görsel temsilidir

alakanizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki ayrıntılara bakın[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap