1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Hyundai Casper; ailenin sevimli Mini Cross modeliyle tanışın

Hyundai Casper; ailenin sevimli Mini Cross modeliyle tanışın
0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -

cenup Kore merkezli olara sokaklara çıkacak olan Hyundai Casper, özellikle tasarım karakteriyle pek çok kişinin dikkatini çekecek.

Pek çok markanın içerisinde bulunduğu altyapısal dönüşümü, başarılı tasarımlarla tamamlayan Hyundai için son birkaç yılın yükselen yıldızı demek çok da yanlış olmaz. Gerek performans odaklı N otomobilleri gerekse SUV segmentindeki amiral gemilerindeki değişimlerle grup olarak hiç olmadığı kadar iddialı haline gelen cenup Koreli üreticinin dış pazarlardaki yeni isimleri de bu ilerlemeden nasibini alıyor. Bu yılın sonunda kendi ülkesinde satışa sunulmaya başlanacak olan Hyundai Casper da aileye son katılan isimler arasında. A segmentinde konumlanan Mini SUV/Cross özellikleriyle dikkat çeken Casper, doğrudan Suzuki Ignis ile rakip olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hyundai Casper için açıklanan ilk ayrıntılar

Hyundai’nin bazı modellerinde kullandığı neo-retro tasarım felsefesinin izlerini barındıran Casper’ın çok dikkat çekici bir otomobil olacağına hiç şüphe yok. Ön bölümünde iki kademeli olarak tasarlanan ışıklandırma grupları ve ızgaranın bu katmanlı yapısı aracı olduğundan daha büyük hissettiriyor. Cross hissiyatı için gövde panellerinde kullanılan plastik paneller ve tavan rayları gibi elemanlar da bu genel karakterdeki önemli parçalar arasında. Casper’ın ebatsal verilerine baktığımızda; 3.595 milimetre uzunluğa, 1.595 milimetre genişliğe, 1.575 milimetre yüksekliğe ve 2.400 milimetre aks mesafesine sahip olduğunu görüyoruz. Bu değerleri Türkiye’de satışa olan A segmentindeki i10 ile kıyasladığımızda uzunluk ve genişlikte i10’un daha ileri konumlanırken, aks mesafesi ve yükseklikte ise Casper’ın daha avantajlı olduğunu görüyoruz.

hyundi casper 3

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

kırmızıtyapısını i10 ve Picanto ile paylaşan Casper’ın motor seçenekleri de bu modellere paralel. Tamamı üç silindirli olan motorların giriş seviyesinde 1.0 litrelik atmosferik motor 75 beygirlik güçle geliyor. Aynı motorun turbo desteğiyle birlikte 100 beygire kadar yükselen bir performansı söz konusu. Şanzıman tarafında ise 5 ileri manuel ve otomatik listelerde olacak. Önümüzdeki süreçte fiyat ve hangi pazarlara ithal edileceğiyle ilgili bilgileri de paylaşılacak olan Casper’ı Türkiye’de görme ihtimalimiz çok yüksek olmayabilir.

alakanizi çekebilir

Dacia’nın ilk elektrikli otomobili Spring Electric ile tanışın[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap