1. Ana Sayfa
  2. Haberler

Hükümetten Kripto Para Yasasıyla İlgili Yeni Açıklama

Son zamanlarda ülkemizde yer alan kripto para yasasına göre yatırımcılardan yüzde 40 vergi alınacağı iddiaları yalanlandı.

Hükümetten Kripto Para Yasasıyla İlgili Yeni Açıklama
+ - 0

- Advertisement -

Son zamanlarda gündemde olan kripto para yasası ile ilgili hükümetin açıklamaları bekleniyor. Hükümetten kripto para yasası ile ilgili yeni açıklama geldi. 

- Advertisement -

Daha önce yapılan açıklamalarla birlikte kripto para yatırımcılarından yüzde 40 vergi alınacağı ile ilgili bazı iddialar gündeme gelmişti. Bu iddialar reddedilse de hükümetten yapılan açıklama ile bu konu ile ilgili yeni gelişmeler yaşandı.

Ak Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, hazırlanan bu yasa tasarı üzerine sık sık açıklamalar yapıyor. Elitaş, yüzde 40 vergi iddialarını kesin bir şekilde yalandı. Bazı mecralarda kanun taslağı adı altında bilgiler olduğunu söyleyen Mustafa Elitaş, bahsi geçen bilgilerin kendilerinin bilgisi dahilinde olmadığını söyledi. Ancak milletvekilinin tüm bunlardan daha önemli bir açıklaması var.

Mustafa Elitaş’ın yaptığı en önemli açıklama ise kanunun niteliği ile ilgiliydi. Twitter’da yaptığı açıklamalarda “Kripto varlıklar ile ilgili üzerinde çalıştığımız konu; Sistemi düzenleyici, kötü niyetlileri engelleyici, yatırımcıları koruyucu mağduriyeti önleyici nitelikte bir amaç taşımaktadır.” ifadelerini kullanan Elitaş, böylelikle kripto para yasası ile ilgili önemli bir detayı vermiş oldu.

Kripto para sektöründe bilindiği üzere bir çok dolandırıcılık olayı yaşandı. Bunun en büyük örneği gündemimizde uzun süre yerini alan THODEX olayıydı. Hükümet bir merkez oluşturarak kripto para borsası açmak isteyen herkesi engelleyecek. Belirli izinlerden sonra bu borsalar açılabilecek. Hükümet böylece bu tip dolandırıcılıkların önüne geçmeyi planlıyor.

 

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap