1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Huawei’den Ayrılan Honor İçin Ambargo Belirsizliği Sürüyor

Huawei’den Ayrılan Honor İçin Ambargo Belirsizliği Sürüyor
0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -

Geçtiğimiz dönemde Huawei’den ayrılan teknoloji firması Honor, halen bir ABD ambargosu riski altında bulunuyor.

arkaık gerçek anlamda Huawei ile bir bağı kalmayan Honor, buna rağmen eski şirketi üzerinden hedef tahtasına konuyor. Biliyorsunuz Honor’un yeni ürünleri Android lisansına sahipler. tarafi yeni cihazlarda Google servisleri ve hizmetleri ile Play Store uygulama marketi problemsuz olarak çalışıyor.

Ancak bunu gerçek anlamda istemeyenler de bulunuyor. Geçtiğimiz ay ortaya çıktığı kadarıyla ABD’li bir grup siyasi, Honor’un Huawei’nin yer aldığı yasaklılar listesine alınmasını istiyor.

Çin devletine bağlı” şeklinde altı doldurulamayan görüşlerin olduğu şirket, bahsettiğimiz grup tarafından Amerika Birleşik Devletleri Ticaret Bakanlığı‘na şikayet edilmişti.

Amerika Birleşik Devletleri Ticaret Bakanlığı’nın ise bu şikayetlere nasıl cevap vereceği ise halen kesin değil. Çünkü bugün, yetkili kurumların halen Honor’u ambargo kapsamına alıp almama konusunda kararsız olduğu aktarıldı.

Bu belirsizlik Honor için gerçekten çok ama çok kötü görünüyor ve eğer yasak gelirse firma için çok kötü günler kapıda bulunuyor. Firmanın özellikle Android lisansı üzerinden bir darbe alması, satışa çıkan değil ancak çıkacak modellerin durumunu oldukça kötü etkileyebilir. Aynı şekilde ambargo ile Honor’un güncel 5G’li işlemcilere olan erişimi de kesilebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Honor, geçtiğimiz günlerde Microsoft ile ortaklık kurdu

Honor en son Samsung, Huawei ve Xiaomi‘den sonra katlanabilir telefon pazarına giriş yapacak büyük firmalardan birisi olacak haberiyle ses getirmişti.

Firma bugün ise gerçekten büyük bir adım attı ve kullanıcı deneyimi geliştirecek ve pürüzsüz bir deneyim sunacak teknolojiler / sistemler geliştirmek adına Microsoft ile bir araya geldi. Burada “stratejik bir ortaklık” kuruldu.

Bu sistem ve teknolojilerin ne olacağı konusunda şimdilik çok fazla bir bilgimiz yok. Ancak Honor, 26 Eylül tarihinde bir etkinlik düzenleyecek ve burada karşımıza Windows 11 işletim sistemli ilk dizüstü modelini çıkaracak.

Bu modelin adı MagicBook V 14 olacak ve dizüstünün önünde çift 5 megapiksel kamera bulunacak. fazla ince çerçevelere sahip olacak gibi duran yukarıda bir parçasını gördüğünüz ürün, çiftli kamera ile  güvenli yüz tanıma sunacak gibi duruyor.

Honor’un 26 Eylül etikinliğinde ilk katlanabilir telefon modeli gibi başka sürprizlerin olma ihtimali de bulunuyor.

alakanizi Çekebilir

Panasonic’ten geleceğin otomobil HUD sistemi[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap