1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Huawei HarmonyOS için güncel kullanıcı sayısı açıklandı

Huawei HarmonyOS için güncel kullanıcı sayısı açıklandı
0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -Huawei HarmonyOS

Huawei halen ABD ambargosu altında yer aldığı için geleceğini Android değil HarmonyOS işletim sistemi üzerine kuruyor.

nihayet sürüm HarmonyOS 2’nin kullanıcı sayısı en son 40 milyonu geride bıraktı açıklaması yapılmıştı. Şimdi ise aktif kullanıcı sayısının 70 milyonu geride bıraktığı resmi olarak duyuruldu.

Hatırı sayılır bir hızla büyümeye devam eden işletim sistemi, söylendiği kadarıyla şu an 100 farklı cihaz tarafından aktif olarak destekleniyor. sene bitmeden 100 milyon aktif kullanıcıyı görme ihtimali olan HarmonyOS, ortaya atılan “temelinde Android var” iddialarına rağmen genel olarak beğeniliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

HarmonyOS için Huawei kendisi şunları söylüyor

“Huawei Tüketici Elektroniği Grubu İcra Direktörü ve CEO’su Richard Yu, “Her şeyin birbirine bağlı ve akıllı olduğu bir dünyada yaşıyoruz. Hiçbirimiz bu dünyadan kendimizi soyutlayamayız.

HarmonyOS’un piyasaya sürülmesi ve bu çığır açan işletim sistemi tarafından desteklenen bir dizi ürün, ileriye dönük bir yaklaşımla mümkün olan en iyi kullanıcı deneyimini sunmaya yönelik aralıksız çabalarımızın bir başka örneğidir” açıklamasında bulundu.”

“yaşamımızda her zamankinden daha fazla akıllı cihaz olsa da sağladıkları deneyim genellikle akıllı değil. Yığın sistemler, maalesef parçalanmış bir kullanıcı deneyimine yol açan ara bağlantı ve işlemleri karmaşıklaştırma eğiliminde.”

“HarmonyOS bu problemu çözmek için tasarlandı. uslı cihazlar için yeni nesil bir işletim sistemi olan HarmonyOS, farklı türdeki cihazların bağlanması ve iş birliği yapması için ortak bir dil sağlayarak kullanıcılara daha rahat, problemsuz ve güvenli bir deneyim sunuyor.

Sistem yazılımını ayrıştırıp esnek bir şekilde dağıtmak ve daha önce bağımsız olan cihazları uyumlu ve bütünsel bir Süper aygıtda birleştirmek için dağıtık teknolojiyi kullanıyor.

Kullanıcı, ihtiyaçlarına göre bileşen cihazlarının yeteneklerinden özgürce yararlanıyor. Servis Widget’ları aracılığıyla yeni bir tür bağlantı deneyimi sunuluyor.”

alakanizi Çekebilir

rağmenızda uçabilen güvenlik kamerası, evet uçabilen![ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap