1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Honda Prologue İçin Tarih Açıklandı; Satış Beklentileri Dikkat Çekiyor

Honda Prologue İçin Tarih Açıklandı; Satış Beklentileri Dikkat Çekiyor
0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -

honda suv e
honda suv e 2

Elektriğe geçiş sürecinde markasının ilk ciddi oyuncularından olacak Honda Prologue için satış hedefleri şimdiden dikkat çekiyor.

2040 yılı itibarıyla tamamen elektrikli araçlar satan bir marka haline dönüşmeyi amaçlayan Honda, kompakt modeli E sonrasında devler karşısındaki ilk ciddi adımını Prologue ile yapacak. SUV E konseptinin seri üretime taşınmış dinamikleri üzerine kurulacak olan Honda Prologue için resmi kanattan da artık daha net cevaplar gelmeye başladı. yineral Motors ortaklığıyla üretimi gerçekleştirilecek olan elektrikli SUV modelinin 2024 yılının ilk yarısı içerisinde satışa sunulacağı kısa süre önce duyuruldu. Açıklama kapsamında satış hedeflerini de açıklayan Amerika operasyonu, ilk yılın sonunda 70 bin adedi bulma konusunda kendinden emin.

honda suv e 2

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Honda Prologue Amerika pazarı için ön planda olacak

İlk satış dönemlerinde sadece Amerika’daki listelerde kendisine yer bulacak olan Prologue için Avrupa tarafında kısa vadede bir beklenti içerisine girmemek daha doğru olacak. Bu kapsamda satış politikasını elektrikli araçlarının en çok tercih ettiği eyaletlere odaklayan Honda, altyapıların iyi olduğu yerlerde kullanıcıların aracı tercih edeceğini düşünüyor. Acura markası altında da kendisine yer bulacak olan bu modelle ilgili şu aşamadaki en büyük teknik referans, altyapı kardeşi konumunda olan Cadillac Lyriq.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Cadillac’ın 10 dakikada ilk üretim versiyonlarının tükendiğini açıklamasıyla dikkatleri üzerine çeken Lyriq’in teknik özellikleriyle Prologue paralelliğini göreceğiz. Lyriq’in tek elektrik motoru ve 100 kWh kapasiteli başlangıç paketinin; 345 PS güç, 440 Nm tork ve yaklaşık 485 kilometrelik menzil değerlerine sahip olduğunu düşündüğümüzde Honda’nın SUV modeli için de taban çizgisini bu noktalara çekmek mümkün. Japon üreticinin Amerika operasyonlarıysa şimdiden satış noktalarıyla elektriğe geçiş süreciyle ilgili yakın çalışmalara başladı.

alakali video

Yeni nesil HR-V tasarımı ayrıntılandı[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap