1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

HDMI 2.1 Atmos destekli soundbar: Sony HT-A5000

HDMI 2.1 Atmos destekli soundbar: Sony HT-A5000
+ - 0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -nihayety HT-A5000

nihayety, üst düzey soundbar modelini geçtiğimiz temmuz ayında tanıtmıştı. nihayety HT-A7000, şirketin 360 Reality Audio teknolojisine destek veren ilk soundbar’ı olarak karşımıza çıkmıştı. nihayety, 1.300 dolarlık fiyatıyla dikkat çeken soundbar’ın daha uygun fiyatlı versiyonunu duyurdu.

nihayety HT-A5000 olarak adlandırılan ses sistemi 5.1.2 kanal desteğiyle geliyor. HT-A7000’den 400 dolar daha uygun fiyata satılacağı açıklanan ses sistemi Dolby Atmos ve DTS:X desteği sunuyor. nihayety’nin Dikey Surround motoru sesin başınızın üzerinden gelmesini sağlıyor. Hoparlörde aynı zamanda S-Force Pro Front Surround özelliği de bulunuyor. Bu özellik dijital ses alanı işleme” teknolojisini kullanarak yatay olarak daha geniş bir ses ortamı oluşturuyor. 7 adet sürücüyü bünyesinde barındıran soundbar’da iki adet subwoofer yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Soundbar ilaveten cihazın ön köşelerinde yer alan iki adet tweeter’a sahip. Ses sistemi Bravia televizyon kullanıcılarına merkez hoparlör modunu da sunuyor. Merkez kanalını güçlendiren bu özellik özellikle diyaloglarda daha iyi performansa imkan tanıyor. AirPlay 2, Chromecast, Spotify Connect, Bluetooth ve Wi-Fi ses sisteminin sunduğu diğer özellikler arasında.

nihayety HT-A5000 fiyatı ne kadar?

nihayety’nin Ses kırmızıanı Optimizasyonu özelliği sayesinde hoparlör odaya uygun şekilde kalibre ediliyor. HDMI eARC bağlantısına da destek veren HDMI 2.1 Atmos’lu ses sisteminin yurt dışı fiyatı ise 900 dolar.

alakanizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki ayrıntılara bakın[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap