1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Hastaneler IoT cihaz sayılarını bilmiyor

Hastaneler IoT cihaz sayılarını bilmiyor
0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -

Philips tarafından yapılan araştırma, hastanelerin IoT cihaz sayılarını bilmediğini ortaya koydu. Çoğu hastane, ağında kaç cihaz olduğunu bilmiyor.

Hastaneler IoT cihaz sayıları hakkında veri tutmuyor

Philips ve siber güvenlik şirketi CyberMDX, bu hafta orta ölçekli ve büyük hastanelerdeki siber güvenlik harcamalarını ve eğilimlerini kapsayan yeni bir rapor yayınladı.

Pazar araştırma şirketi Ipsos ile birlikte çalışan araştırmacılar, günümüzde çoğu hastaneyi dolduran binlerce tıbbi cihazı nasıl yönettiklerini anlamak için 130 BT sağlık hizmeti yöneticisi ile anket yaptı. “Perspectives in Healthcare Security Report” isimli çalışmada ankete katılanların katılanların yüzde 31’den fazlası 10 binden, yüzde 29’u 25 binden az tıbbi cihaza sahip hastane sistemlerinde çalışıyordu. Ankete katılanların çoğu, hastane sistemlerinde kaç cihazın konuşlandırıldığı konusunda iyi bir fikre sahipken, orta ölçekli hastanelerin yüzde 15’i ve büyük hastanelerin yüzde 13’ü ağlarındaki cihaz sayısını hiçbir şekilde bilmediklerini belirtti.

Ankete katılanların neredeyse yarısı, tıbbi cihaz ve IoT güvenliği için sahip oldukları personeli “yetersiz” bulurken, çoğu ortalama 12 veya 13 kişilik bir siber güvenlik personellerinin olduğunu bildirdi. Tüm büyük hastane sistemlerinin yaklaşık yüzde 40’ı, cihazlarını korumak için IoT güvenlik çözümlerini kullanırken, yüzde 16’sı tıbbi cihaz üreticisinin sağladığı güvenliğe güveniyor.

[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap