1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

HarmonyOS 2 için önemli kilometre taşı geride kaldı: “100 milyon”

HarmonyOS 2 için önemli kilometre taşı geride kaldı: “100 milyon”
0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -Huawei MatePad Pro

Huawei halen ABD ambargosu altında yer aldığı için geleceğini Android değil HarmonyOS işletim sistemi üzerine kuruyor.

nihayet sürüm HarmonyOS 2’nin kullanıcı sayısı en son 90 milyonu geride bıraktı açıklaması yapılmıştı. Şimdi ise 100 milyonun geride kaldığı duyuruldu. Huawei’nin 100 milyonu yıl sonuna doğru geçmesi bekleniyordu ancak firma şimdiden dev bir HarmonyOS kitlesine ulaştı.

Konu hakkında Huawei Tüketici Elektroniği Grubu İcra Direktörü ve CEO’su Richard Yu, “Bu heyecan verici bir dönüm noktası ve destekleri için tüketicilerimize ve ortaklarımıza minnettarız! HarmonyOS, kullanıcılara farklı senaryolarda birden fazla cihazla bağlanmak için daha basit bir yol, üstün kullanıcı deneyimi ve daha uygun hizmetler sunuyor.

Aynı zamanda, Huawei ortak başarı için açık kaynak ve güvenilir bir akıllı sektörel ekosistem oluşturmak için ortaklarla birlikte çalışırken HarmonyOS, Her Şeyin İnterneti çağında işletim sistemi üssü haline gelecek” açıklamasını yaptı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

HarmonyOS 2 dikkat çeken bir işletim sistemi

Firmaya göre HarmonyOS 2, 2 Haziran’dan itibaren akıllı telefonlar ve tabletler dahil olmak üzere 100’den fazla cihaz modeli için kullanıma sunulmasının ardından rekor bir hızla kullanıcı kazandı.

Yayınlandıktan sadece bir hafta sonra 10 milyon kullanıcıya ulaştı. Bu sayı 8 Temmuz’da 30 milyona yükseldi. Lansmandan 3 ay sonra 12 Eylül’de kullanıcı sayısı 100 milyona ulaştı.

Huawei’ye göre başka hiçbir mobil işletim sistemi bu kadar kısa sürede 100 milyon kullanıcıya ulaşamadı. uslı cihazlar için son teknoloji bir işletim sistemi olan HarmonyOS, farklı türdeki cihazların ortak bir dil üzerinden birbirine bağlanmasına ve iletişim kurmasına olanak tanıyor.

En son teknolojiye sahip denetim Panelinde, iki cihazı birbirine bağlamak için bir cihazın simgesini diğerine sürükleyerek birden fazla cihazın tek bir cihaz kadar kolay kullanılmasına olanak tanıyor.

alakanizi Çekebilir

rağmenızda uçabilen güvenlik kamerası, evet uçabilen![ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap