1. Ana Sayfa
  2. Oyun

GTA’daki Big Smoke karakteri hakkında bilmediğiniz ilginç detaylar

GTA’daki Big Smoke karakteri hakkında bilmediğiniz ilginç detaylar
0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -

GTA San Andreas hikaye ve mekanik açısından oldukça derin ve eğlenceli bir oyun. Bunun yanı sıra yapım içerisinde oldukça ikonik karakterler bulunuyor. Bunlardan bir tanesi de elbette Big Smoke olmuştur. Her zaman CJ‘in yanında görünüp arka planda CJ’in aleyhine işler çevirmesiyle bilinir. İçeriğimizde de Big Smoke’un pek bilinmeyen ayrıntılarını ele aldık.


GTA 4’teki Niko Bellic karakteri hakkında en ilginç ayrıntılar

GTA 4’teki Niko Bellic karakteri hakkında en ilginç ayrıntılar

GTA 4 karakteri Niko Bellic ile alakalı bilinmeyen birçok ayrıntı bulunuyor. Az bilinen ve ilginç gördüğümüz birtakım bilgilere yer verdik.

Big Smoke’un ilk giyim tarzı

Big Smoke yeşil gömleği, şapkası ve diğer Groove Street gangsterlerinden ayıran gözlükleriyle oldukça ikonik bir karakter. Ancak aslında bu görünüm onun ilk başta düşünülen tarzı değildi. Oyunun beta sürümlerinde Smoke’un gözlükleri duruyor ancak şapkası kafasında değildi. Böylece kel kafasını görmüş olduk. Gömlek konusunda da farklılıklar var. Bu yapı karakteri beyaz, mavi ve kırmızı basketbol formasıyla sunuyor.

GTA'daki Big Smoke karakteri hakkında en ilginç ayrıntılar

Karakterin gerçek ismi

Big Smoke karakterinin gerçek ismi aslında Melvin Harris. İsme bakıldığında Big Smoke takma adını neden tercih ettiği kolayca anlaşılıyor. Melvin Harris açıkçası sert sokak tarzından biraz uzak kalıyor. Bu yüzden de Big Smoke ismini kullandı.

GTA'daki Big Smoke karakteri hakkında en ilginç ayrıntılar

Big Smoke’u seslendiren kişi

Big Smoke‘un oyunda bu kadar öne çıkan bir karakter olmasının nedenleri arasında kendine has cılız sesi yer alıyor. Bu ses, aktör Clifton Powell‘a ait. Oyuncu daha önce yan rollerdeki karakterleri oynadığı çeşitli filmlerde ve TV şovlarında görüldü. Bu nedenle çoğu kişi yüzünü görmemiş olabilir. Göze çarpan rolleri arasında Ray filminde Jeff Brown, Deep Cover filminde Leland ve Saints & Sinners adlı bir televizyon programında Rex Fisher‘i canlandırdı.

GTAdaki Big Smoke karakteri hakkinda en ilginc ayrıntılar 3

Kilo vermesi için CJ’i arıyor

GTA San Andreas oyuncunun CJ‘i bedensel olarak yükseltmesi için oyuna farklı istatistikler getirerek RPG yönlerini tanıttı. Oyun içerisindeki istatistik bölümünde ‘Şişmanlık‘ oranı da bulunuyor. Eğer oyuncunun yağ oranı çok yüksekse Big Smoke, CJ’i arıyor ve telefonda CJ’e kilo vermesini söylüyor. CJ’de en azından Big Smoke kadar şişman olmadığını belirterek inkar ediyor. Bu durum Smoke’un başlangıçta CJ’i ne kadar önemsediğini gösteren komik bir diyalog.

GTA'daki Big Smoke karakteri hakkında en ilginç ayrıntılar

Hayırsever rolüne büründü

Oyuncular haritanın San Fierro bölgesinde yer alan Pier 69 görevini tamamladıklarında WCTR istasyonunda Big Smoke ile röportaj yapıldığı duyuluyor. Röportajda kendini sokakları uyuşturucudan kurtarmak ve büyüdüğü yeri daha iyi bir hale getirmek isteyen bir hayırsever olarak tanıtıyor. Bu noktada durum biraz ironik. Çünkü Big Smoke aslında bir uyuşturucu baronu yani bahsettiği problemların nedeni aslında kendisi.

GTAdaki Big Smoke karakteri hakkinda en ilginc ayrıntılar 5

GTA San Andreas bisiklet görevi

San Andreas‘ın açılış görevi sırasında CJ, Sweet, Ryder ve Big Smoke Ballas çetesinin bisikletlere saldırısından kaçmaya çalışıyor. Oyuncular bu noktada duruma ayak uydurmaya çalışırken olayla ilgili birtakım yerleri kaçırabilir. Bu durum aslında Ballas’ın yalnızca CJ ve Sweet’e ateş etmesidir. Çete Ryder ve Smoke’a hiçbir türlü ateş etmiyor. Yaşanan olay iki karakterin sonradan ihanet edeceklerinin bir göstergesi.

GTAdaki Big Smoke karakteri hakkinda en ilginc ayrıntılar 6

Sizler Big Smoke‘un hakkında ne düşünüyorsunuz?

REKLAM

REKLAM

[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap