1. Ana Sayfa
  2. Oyun

GTA 5’in Epic Games’e getirdiği kullanıcı sayısı dudak uçuklattı!

GTA 5’in Epic Games’e getirdiği kullanıcı sayısı dudak uçuklattı!
0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -

GTA 5, Epic Games bünyesinde bedava olarak sunulduğunda çoğu oyuncu yapımı almak için platforma akın etti. Kısa bir süre sonra uygulamanın sunucuları çöktü ve uzun bir süre kütüphane ve mağazaya erişim sağlanamadı. Bu da oyunun aradan yıllar geçmesine rağmen ne kadar sevildiğinin bir göstergesi.

Bir yayın kuruluşundan gelen bilgiler, Rockstar Games’in sevilen oyununun Epic Games‘e kaç kullanıcı getirdiğini ortaya çıkardı. Söz konusu sayı oldukça yüksek olsa da konu Grand Theft Auto 5 olduğunda artık normal karşılanıyor.


GTA V yeni grafiklerle PS5’e geliyor: İşte o tarih

GTA V yeni grafiklerle PS5’e geliyor: İşte o tarih

Rockstar Games bu sabah GTA V Enhanced Edition’ın PlayStation 5 için çıkış tarihini oyuncularla paylaştı. Yapımın yeni grafiklerle yeni nesil konsollara geleceği tarih belli oldu.

GTA 5, Epic Games’e 7 milyon kullanıcı getirdi

Açıklanan bilgilere göre, GTA 5‘in Epic Games bünyesinde bedava olmasıyla birlikte platforma 7 milyon yeni kullanıcı geldi. Rockstar Games oyun pazarlaması konusunda işini gayet iyi biliyor. Çünkü şu ana kadar GTA serisinde çıkarttığı oyunların satış rakamları milyon sayılarda geziyor.

Epic Games, GTA 5'in platforma getirdiği kullanıcı sayısını açıkladı

Tabloya baktığımızda GTA 5‘e en çok yaklaşan oyunun Civilization 6 olduğunu görüyoruz. Yine de ikinci sıradaki yapımın, Rockstar Games‘in sevilen yapımının yanına pek yaklaşamadığı açıkça belli oluyor.

Platformun Steam‘i yakalaması biraz zor görünüyor

GTA 5 her ne kadar önemli ölçüde bir kullanıcı artışı sağlasa da Epic Games‘in Steam‘i yakalaması için önünde uzun yol görünüyor. Steam en son bildirdiği üzere 120 milyondan fazla aylık aktif oyuncu sayısına sahip. Epic Games ise 58 milyon kullanıcı sayısını bünyesinde barındırıyor. Bakıldığında arada oldukça uçurum bir farkın olduğunu görebiliyoruz.

Epic Games GTA 5in platforma getirdigi kullanici sayisini acikladi 4

Epic Games, 2020 Aralık‘ta aylık aktif 56 milyon kullanıcısı olduğunu açıkladı. Bu da platformun o zamandan beri kullanıcı sayısını yalnızca iki milyon artırdığı anlamına geliyor. Bu oran da mağazanın geçmiştekinden daha az bir büyümeyle geldiğini gözler önüne serdi. Çünkü Aralık 2019‘da 32 milyon olan aktif kullanıcı, Aralık 2020‘de 56 milyona yükselmişti.

Sizler GTA 5‘in yakaladığı başarı hakkında ne düşünüyorsunuz? Epic Games oyunu bedava dağıtırken kütüphanenize eklediniz mi?

[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap