1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji

Google ve Jony Ive / Apple ile dalga geçen Pixel 5a reklamı [İzle]

Google ve Jony Ive / Apple ile dalga geçen Pixel 5a reklamı [İzle]
0

- Advertisement -

[ad_1]

- Advertisement -Google Pixel 5A


Google, akıllı telefon pazarında orta seviye yeni akıllı telefon modeli Pixel 5a ile ses getirmeyi başarmıştı. Telefon şimdi bir reklamla gündemde.

5G desteğiyle hazırlanan Google Pixel 5a, oldukça standart bir tasarımla karşımıza çıkmıştı. Bir ekran deliği taşıyan ve parmak izi sensörü arkasında olan telefon, 3.5 mm kulaklık girişine de sahip.

İşte internet devi Google tam da bunun için yukarıda izleyeceğiniz videoyu hazırladı. Bu videoda da direkt olarak ürün tanıtım reklamlarında abartmayı seven Apple’a bir gönderme yapılıyor.

Video içerisinde artık Apple’ın bünyesinde olmayan ancak halen Apple ürünlerini tasarlamaya devam eden ünlü tasarımcı Jony Ive taklit ediliyor. Ive’nin ses tonu ve konuşma biçimine benzeyen bir kişi video içerisinde Pixel 5a’da yer alan 3.5 mm kulaklık girişini olabilecek en abartı şekilde tanıtıyor.

Biliyorsunuz günümüzde birçok telefonda kulaklık girişi yer almıyor ve kulaklık girişinin olması artık önemli bir şey sayılıyor. Ancak bunun için böyle taklit ve dalga geçme odaklı abartı bir reklam aşırıya kaçmış gibi görünüyor.

Ayrıca Pixel 5a’nın kulaklık girişine bu kadar büyük bir reklam hazırlayan Google, yeni telefonları Pixel 6 ve Pixe 6 Pro‘ya kulaklık girişi koymadı. Ortada böyle bir durum bulunuyor ve bu da süreçte Apple’ı değil Google’ı dalga geçilen taraf yapıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google Pixel 5a için ayrıntılar şöyle

Teknik olarak baktığımız zaman Pixel 5a modeline gücünü Snapdragon 765G işlemci veriyor. 4.680 mAh gibi bir Pixel’e koyulan en büyük pillerden birisini kullanan telefon, 6,34 inç 2400×1080 piksel OLED ekran üzerine kuruluyor. Bu ekranda maalesef 60 Hz yenileme hızı bulunuyor.

IP67 sertifikası olan Pixel 5a, 6 GB RAM + 128 GB depolama ile geliyor. Bunun için istenen yurt dışı fiyatı ise 450 dolar seviyesinde yer alıyor.

Önünde 8 megapiksellik selfie kamerası bulunan telefon, arkasında ise 12.2 megapiksel ana + 16 megapiksel ultra geniş açı kameraları bir araya getiriyor.

Kutusundan 18W hızlı şarj cihazı çıkan ve 3.5 mm kulaklık girişi bulunan metal gövdeli Google Pixel 5a, Android 11 üzerine kuruluyor ancak gelecek Android sürümlerine de kısa sürede geçirilecek.

alakanizi Çekebilir

Panasonic’ten geleceğin otomobil HUD sistemi[ad_2]

Kaynak

Yazar Hakkında

teknokesif.com- Kurucu

Yorum Yap